Zgjedhjet lokale, Berisha: “Kam gjetur mekanizimin për të fituar”, zbulon planin e tij

Sali Berisha para gazetarëve është ndalur edhe tek zgjedhjet lokale në 6 bashki.

Ish-kryeministri ka theksuar se ka gjetur mekanizmin për të fituar këto zgjedhje, ndërsa për sa i përket një bashkëpunimi të mundshëm me LSI, Berisha shtoi se negociatat po vijojnë ende.

“Kam gjet mekanizimin si do i fitojmë zgjedhje të 6 marsit dhe shoh grind optimizimit në fitore. Do bëhet gjithçka. Negociatat janë në vazhdim. Do i fitojmë këto zgjedhje. Ndeshet qytetaria me kleptokracinë. Do fitojmë.” tha Berisha.

- Advertisement -

Të fundit

Të fundit