Saturday, September 19, 2020

Zbulohet autori i vrasjes misterioze të taksistit 71 vjeçar, policia shoqëron disa persona

Abdulla Budlla është 71 vjeçari që u vra me armë zjarri dy ditë më parë afër Fushë-Prezës në Tiranë. Së fundmi, policia ka shoqëruar disa persona që dyshohet se kanë lidhje me vrasjen e tij.

Mësohet se është identifikuar autori i vrasjes së taksistit. Ndërkaq, personat e shoqëruar në polici janë nga zona e Rinasit dhe Niklës.

Budlla punonte taksist në të zezë, ndërsa u vra me breshëri kallashnikovi nga një makinë në lëvzje. Nuk dihet nëse ai në ato momente po priste klientë apo ishte zënë në kurth.

Taksisti

Deri më tani në vendngjarje nuk është gjetur asnjë gëzhojë nga plumbat e dalë. Vrasja e tij u rrethua nga misteri sepse si 71 vjeçari dhe djemtë e tij nuk kishin asnjë precedentë penalë të mëparshëm, ndaj nuk dihej shkaku i ekzekutimit të tij.

 

TE FUNDIT

- Advertisment -

Most Popular

Rreziku i valës së dytë të koronavirusit, kryeministri i vendit evropian paralajmëron karantinën

Boris Johnson, kryeministri i Britanisë së Madhe, ka bërë një deklaratë të fortë. Ai ka thënë se po shihet një valë e...

Shokuese/ Prindërit dhunojnë 7 vjeçaren ndërsa xhaxhai e përdhunon, e mitura: “Më vrisni”

Një ngjarje shokuese është raportuar së fundmi në Meksikë. Një vajzë 7 vjeçare është dhunuar fizikisht nga prindërit dhe është përdhunuar nga...

“Më ngacmoi seksualisht, nuk po më lëshonte”, modelja bën deklaratën shokuese ndaj Trump

Një modele e njohur e ka akuzuar presidentin Donald Trump për ngacmim seksual. Akuza është bërë vetëm disa muaj para zgjedhjeve presidenciale.

Me fytyrën e fashuar, këngëtarja e njohur shqiptare zbulon operacionin që kreu

Rovena Stefa është një nga këngëtaret më të njohura shqiptare. Ajo komentohet shumë për jetën e saj personale në media.