Zbulimi shokues i shkencëtarëve, gjenden persona të prekur me Covid që në shtator të 2019-ës

Në Itali rezultatet e një studimi të kryer kanë çuar në një zbulim befasues. Janë zbuluar persona të prekur me koronavirus që në shtator të vitit 2019.

Instituti Italian i Kancerit ka zbuluar antitrupa koronavirusi tek disa pacientë të shëndetshëm që në shtator 2019. Personat jetojnë në Itali.

Prezenca e antitrupave nënkupton se ata kanë qenë të infektuar me koronavirus. Nëse studimi është korrekt, atëherë kjo ndryshon komplet historinë e pandemisë.

Virusi për herë të parë u tha se u identifikua në dhjetor në Wuhan, Kinë. I menjëhershëm ka qenë edhe reagimi i Kinës pas këtij studimi.

Zëdhënësi i ministrisë së Jashtme ka deklaruar se studimi tregon që origjina e virusit është një çështje komplekse që duhet të lihet në dorën e shkencëtarëve.

TE FUNDIT

- Advertisment -

ME TE SHIKUARAT

“Ishte i pavetëdijshëm dhe i ftohtë”, ndërron jetë i ati sapo del nga Infektivi, djali denoncon mjekët

Një denoncim i fortë ka mbërritur nga familjarët e një të moshuari me inicialet Ll.G në kryeqytet, të cilët kanë pretendime se stafi mjekësor...

Gjermania nuk del nga mbyllja, cilat do jenë masat e tjera kufizuese që priten të shtohen

Më 2 nëntor Gjermania u fut në një mbyllje të lehtë për shkak të rritjes së numrit të të infektuarve dhe vdekjeve....

E trishtë, ndërron jetë nga koronavirusi babai i Myftiut të Shkodrës

Një lajm i trishtë është raportuar në media. Babai i Myftiut të Shkodrës Muhamed Sytari, Bardhyli, ka ndërruar jetë nga koronavirusi.

“Mbizotëron k*rvëria, turp!”, Erik Lloshi shpërthen keq ndaj Festivalit të Këngës në RTSH

Erik Lloshi, këngëtari i njohur shqiptar, do marri pjesë këtë vit në Festivalin e 59 të Këngës në RTSH. Aty ai konkurron...