Ylli futbollit, Muhamed Salah i jashtëzakonshëm dhe jashtë fushe, ndalon dhe fal para të pastrehëve

Ylli i Liverpool Muhamed Salah u përball me disa të pastrehë në stacionin e një karburanti – para se t’u japë nga 100 paundë.

Kamerat e kanë kapur në CCTV pas fitores 3-1 të Liverpool ndaj Arsenal më 28 shtator, teksa ai afrohet dhe u jep të pastrehëve 100 paundë.

Ish-punëtori 50-vjeçar i tha The Sun: “Salah ishte aq i mrekullueshëm si njeri, sa është edhe si lojtar për Liverpool në fushë”.

Ai dëgjoi thirrjet e një grupi djemsh, doli nga mika, u afrua dhe u dhuroi paratë.

“Salah më dha një shumë jashtëzakonisht të madhe, 100 paundë. Çfarë legjende” – tha i pastrehi.

Në qershor, tifozët e Liverpool vlerësuan më tej Mohamed Salah, pasi u publikua një foto e tij duke mbushur makinat e familjeve të varfra, në një stacion benzine.

Ylli egjiptian u tha se kishte paguar për karburantin e të gjithëve, atyre që jetonin në ndërtesat sociale apo me qera.

Salah u pa i veshur me doreza si dhe mbante sprej dezinfektues ndërsa ndiqte masat e rrepta të koronavirusit për të siguruar sigurinë.

TE FUNDIT

- Advertisment -

ME TE SHIKUARAT

Zbardhen prapaskenat e sherrit, ja arsyeja pse aktori Rezart Veleshnja u largua nga emisioni “Shiko Kush Luan”

Sezoni i ri i “Shiko Kush Luan” nisi me dy kapitenët Florjan Binaj dhe Rezart Veleshnja, mirëpo ky i fundit u shfaq vetëm në...

Aksident rrugor në Tiranë, motori përplas 75-vjeçaren

Një aksident me pasojë plagosjen e një personi ka ndodhur pasditen e sotme në Tiranë. Një motor, ka përplasur një këmbësore në rrugën ‘Tre...

Kur do të ndryshohet ora dhe a është kjo hera e fundit? Ja çfarë ka vendosur Bashkimi Evropian

Edhe në këtë vit ndryshimi i orës do të jetë si në vitet më parë, pavarësisht se BE e ka marrë tashmë vendimin për...

Momente nga protesta sotme/ 18 të proceduar, mes tyre ish deputetja dhe kreu i lëvizjes “Vetëvendosje”

Policia ka proceduar penalisht 18 shtetas, 3 prej tyre organizatorë të tubimit të sotëm para ministrisë së Jashtme greke.Ata do procedohen për veprat penale...