Vuante nga sëmundja e rëndë prej vitesh, ndërron jetë ish ministrja

Mediat italiane kanë raportuar një lajm të trishtë. Jole Santelli, presidentja e rajonit të Kalabrisë, është gjendur e pajetë në shtëpinë e saj në Cosenza.

Politikania e “Forza Italia” prej vitesh vuante nga sëmundja e kancerit. Ajo do të mbushte 52 vjeçe në muajin dhjetor.

Në vitin 2001, ajo ka qenë deputete. Në qeverinë e Berlusconit, ajo ka mbajtur postin e ministres së Drejtësisë në vitin 2001 dhe 2006.

Ndërkaq, ajo është diplomuar në universitetin e Sapienzas në Romë. Po ashtu, ajo u anëtarësua në Forza Italia në vitin 1994.

TE FUNDIT

- Advertisment -

ME TE SHIKUARAT

Zbardhen prapaskenat e sherrit, ja arsyeja pse aktori Rezart Veleshnja u largua nga emisioni “Shiko Kush Luan”

Sezoni i ri i “Shiko Kush Luan” nisi me dy kapitenët Florjan Binaj dhe Rezart Veleshnja, mirëpo ky i fundit u shfaq vetëm në...

Aksident rrugor në Tiranë, motori përplas 75-vjeçaren

Një aksident me pasojë plagosjen e një personi ka ndodhur pasditen e sotme në Tiranë. Një motor, ka përplasur një këmbësore në rrugën ‘Tre...

Kur do të ndryshohet ora dhe a është kjo hera e fundit? Ja çfarë ka vendosur Bashkimi Evropian

Edhe në këtë vit ndryshimi i orës do të jetë si në vitet më parë, pavarësisht se BE e ka marrë tashmë vendimin për...

Momente nga protesta sotme/ 18 të proceduar, mes tyre ish deputetja dhe kreu i lëvizjes “Vetëvendosje”

Policia ka proceduar penalisht 18 shtetas, 3 prej tyre organizatorë të tubimit të sotëm para ministrisë së Jashtme greke.Ata do procedohen për veprat penale...