Friday, October 30, 2020

“Vrave Azemin, duke e nxjerrë në pritë”, Fatos Klosi i kthen përgjigjen e papritur Berishës

Mbrëmjen e kaluar në emisionin “Opinion” ku ishte i ftuar ish-kryeministri i Shqipërisë Sali Berisha, ka akuzuar Fatos Klosin se ai e kishte nxjerrë në pritë Azem Hajdarin.

Sipas Berishës, Klosi ka qenë në radhët e personave që e vranë.

Ish-kreu i SHISH ka reaguar sot menjëherë dhe është shprehur se Sali Berisha gënjen, kur ai thotë që ishte ai personi që e ka nxjerrë në pritë, në një intervistë për ABCNews. Ai e quajti Berishën të ‘rrjedhur’ dhe se kjo që ai ka deklaruar nuk është aspak e vërtetë.

Klosi u shpreh se Berisha ka vetë gisht në vrasjen e të ndjerit Azem Hajdari, sepse i dinte gjërat më herët dhe 20 minuta pas vrasjes së tij ai ka dalë në konferencë duke treguar gjithçka.

TE FUNDIT

- Advertisment -

ME TE SHIKUARAT

Situata kritike, hapet spitali “Covid 3” në Tiranë, 150 shtretër dhe një Reanimacion

E premtja ka shënuar numër rekord me 301 të shtruar në dy spitalet Covid e për pasojë të gjitha kapacitet janë ezauruar. Kjo ka...

Godet sërish Aleksandër Gjoka pas ofendimeve të Ramës/ Si ndihet këngëtari pas publikimit të videos që bëri xhiron e rrjetit

Video e këngëtarit Aleksandër Gjoka, i cili përdori fjalë fyese ndaj kryeministrit Edi Rama, lidhur me masat e marra nga qeveria për pezullimin e...

Tërmeti në Turqi/ Humbin jetën tragjikisht dy të rinjtë, i ze muri poshtë

Tërmeti i fuqishëm në Detin Egje, me magnitudë 6,6 i shkallës rihter, të paktën sipas Agjencisë turke të Menaxhimit të Fatkeqësive dhe Emergjencave, goditi...

“Ja vatrat kryesore të përhapjes” Pëllumb Pipero, bën deklaratën e rëndësishme për virusin

Pas masave të reja të vendosura nga Komiteti Teknik i Ekspertëv si pasojë e rritjes së rasteve me COVID19, ka folur dhe mjeku i...