Vrasja e dy motrave në Astir, avokati zbulon ç’i ka ndodhur fëmijës që pa gjithë krimin: “Është shumë keq”

Avokati i familjes së motrave Zhaneta Metani dhe Kristina Bardhi, Kujtim Cakrani, ka zbuluar disa detaje të reja. Ai është shprehur se një fëmijë i Zhanetës është në gjendje të rënduar shpirtërore dhe psikologjike.

Sipas avokatit, fëmija pa gjithë skenën e vrasjes së mamasë dhe tezes së tij. Më tej, avokati bën të ditur se motra e viktimave ndodhet në Greqi dhe ka filluar procedurat për të marrë kujdestarinë e fëmijës 14 vjeç.

Avokati

Ndërkohë, fëmija tjetër i një nga motrave ndodhet në fshatin SOS sipas avokatit. Ai ka thënë se hetimet mund të zgjasin deri në dy vjet dhe se Përparim Ademi rrezikon burgim të përjetshëm.

 “Një fëmijë i Zhanetës është 14 vjeç është në gjendje të rëndë sepse ka parë një skenë që s’ka për të harruar gjithë jetën. Me fëmijët e tjerë ndodhen në fshatin SOS  unë nuk kam patur kontakte me to”, tha avokati.

TE FUNDIT

- Advertisment -

ME TE SHIKUARAT

Kishte frikë të shkonte në shtëpi nga koronavirusi, 36 vjeçari jeton për tre muaj në aeroport

Një 36 vjeçar është arrestuar nga autoritetet në Chicago pasi kishte 3 muaj që jetonte në aeroportin e qytetit. Aditya Singh kishte...

Piu kokainën që i ra babait të tij nga xhepi, foshnja 13 muajshe dërgohet me urgjencë në spital

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Romë. Një foshnje vetëm 13 muajsh është dërguar me urgjencë në një spital pasi ka...

Si rrallë herë, Kryemadhi rrëfen detajet nga njohja me Ilirin: “Shkruanim letra dashurie”

Monika Kryemadhi ka qenë së fundmi në një takim me të rinjtë e qytetit të Fierit. Gjatë bashkëbisedimit, ajo ka bërë një...

Mikrofon floriri dhe pëllumb prej ari/ Lady Gaga dhe Jlo tërheqin vëmendjen në inagurimin e Biden

Dy këngëtaret e famshme, Lady Gaga dhe Jennifer Lopez, kanë performuar gjatë ceremonisë së inagurimit të presidentit të 46-të të SHBA-ve, Joe...