Vodhi 10 milionë lekë nga shtëpia e kambistit në Korçë, lihet në burg një nga autorët

Gjykata ka lënë në burg Agim Çaçin. Ai është një nga autorët e grabitjes së banesës së kambistit në Korçë.

Vet kambisti Shefqet Muço është përleshur fizikisht me Agimin. Ai e ka mbajtur 50 vjeçarin derisa ka mbërritur policia në vendngjarje.

Autori më pas është dërguar në spital pasi pësoi dëmtime. Ai më pas u transportua në ambientet e burgut.

Ngjarja ndodhi mëngjesin e 11 janarit, ku tre persona të maskuar dhe të armatosur u futën në shtëpinë e kambistit. Pronari i shtëpisë dhe një nga grabitësit mbetën të plagosur.

TE FUNDIT

- Advertisment -

ME TE SHIKUARAT

E trishtë, humb jetën ish komandanti i UÇK-së

Një lajm i trishtë është raportuar sot në media. Shefqet Paçarizi, komandanti i Batalionit të Dytë të Brigadës 122 të UÇK-së, ka...

“U bëre mendjemadh sa bëre lekë”, Getinjo i kthen përgjigjen e papritur ndjekësit

Një nga reperët më të njohur shqiptar është Getinjo. Ai dhe vëllai i tij, Mozzik, kanë arritur shumë suksese me këngët e...

Ulen rastet e reja në 24 orët e fundit, humbin jetën nga koronavirusi 5 qytetarë

Në 24 orët e fundit, 5 qytetarë kanë ndërruar jetë nga koronavirusi. 2 qytetarë nga Tirana, 1 qytetar nga Mirdita, 1 qytetar...

Shpërthen në flakë makina tek “Casa Italia”, kalimtarët largohen të frikësuar

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur pak më parë në kryeqytet. Një makinë tip “Ford Focus” ka shpërthyer në flakë.