Vlorë, ujërat e zeza derdhen në det

Edhe pak ditë na ndajnë nga çelja e sezonit turistik. A është e gatshme Vlora? Në Lungomare ujërat e zeza vijojnë të derdhen në det dhe ende nuk është marrë asnjë masë për sistemimin e tyre.

Era e rëndë e ujërave të zeza të shoqëron sapo hyn në shëtitore. Kanali i ujërave të zeza, i cili prej vitesh derdhet në këtë zonë, nuk gjeti zgjidhje me investimin prej miliona eurosh.

Disa banorë të Vlorës, të cilët dalin shëtitje në këtë zonë, thonë se situata si kjo nuk duhet të jenë normale për qytetin turistik.

Ujërat e zeza që derdhen në det nuk shqetësojnë vetëm për erën e keqe, por së shpejti me fillimin e plazhit bëhen dhe burim për përhapjen e infeksioneve për pushuesit.

TE FUNDIT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

ME TE SHIKUARAT

Moti për ditën e martë, 24 nëntor

Gjatë ditës së martë, në vend do të mbizotërojë koha e kthjellët.Temperatura më e lartë do të jetë...

‘Sot numri më i lartë i viktimave nga Covid-19’, Manastirliu apel qytetarëve: Bëhuni të përgjegjshëm, tregon 3 ‘armët’ që duhet të përdorni kur dilni...

Sot u shënua numri rekord i viktimave nga covid-19 që nga fillimi i pandemisë, 17 jetë të humbura.Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu i ka...

Vrau me sqepar burrin e saj, zbardhet deklarata në polici e Drane Dedës: Më detyroi të bëja 10 fëmijë

Një 58-vjeçare qëlloi për vdekje bashkëshortin e saj, teksa ai po flinte gjumë.Ngjarja ndodhi në Kurbin të Lezhës, ku Drane Deda vrau me sqepar...

Horoskopi për ditën e martë, 24 nëntor, 2020

DashiNëse ka një vullnet nga të dy, historitë e dashurisë që kanë pasur një krizë tani mund të rikuperohen. Në punë, ekziston një dëshirë...