Vetëm pak ditë pas lançimit, Apple paralajmëron klientët për defektet madhore të iPhone 11

Disa ditë më parë, kompania Apple nxorri në treg iPhone-in e tij më të fundit. Por shumë njerëz janë ankuar për problemet e ndryshme që ai u ka nxjerrë.

Cilësia e pamjes, ngjyrat dhe dritat kanë shfaqur probleme. Po ashtu, siguria e këtij smartphone-i nuk është e lartë. Me qindra telefona janë hakuar nga burime të paidentifikuara.

Teksa shumë përdorues janë ankuar tek Apple, kjo kompani ka bërë të ditur se klientët me probleme në celular duhet t’i drejtohen teknikëve të certifikuar të Apple.

Sipas kompanisë, çdo pjesë e telefonit që do rregullohet duhet të merret nga Apple. Nëse tekniku nuk i porosit pjesët tek Apple, klienti do të marri një njoftim nga kompania. Aty do zbulojë se telefoni s’është rregulluar tek Apple.

Kompania gjigande ka bëë të ditur se këto ndërrime pjesësh difektoze do të bëhen vetëm tek teknikët e tyre të certifikuar. Blerësit kanë qenë të pakënaqur nga ky njoftim, pasi duhet të shpenzojnë dhe më shumë për të riparuar telefonat që sapo i kanë blerë.

TE FUNDIT

- Advertisment -

ME TE SHIKUARAT

Moti për ditën e mërkurë, 20 janar

Gjatë ditës së mërkurë, në vend do të mbizotërojë koha e vranët dhe me shira. Temperatura më e lartë...

“Abortova fëmijën kur isha duke prezantuar emisionin”, moderatorja rrëfen momentin prekës

Myleene Klass është një moderatore e njohur në Britani. Së fundmi, ajo ka rrëfyer një moment të vështirë në jetën e saj.

Gruaja me aftësi ndryshe bëhet nënë për herë të dytë, ministrja: “Lot gëzimi në maternitet”

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, ka qenë sot në maternitetin “Koço Gliozheni”. Ajo ka bërë të ditur se Anisa, një grua me...

Aksident fatal në Milot-Thumanë, përplasja me mjetin lë të vdekur 70 vjeçarin

Një aksident fatal është regjistruar mbrëmjen e sotme në Milot-Thumanë. Një 70 vjeçar ka gjetur vdekjen. Shtetasi me inicialet...