Sunday, September 20, 2020

Vdekja e nënës dhe 2 fëmijëve në Bulqizë nga helmimi, Basha reagon i prekur nga tragjedia

 

Një ngjarje e rëndë ndodhi sot në Bulqizë, ku një nënë me dy fëmijët kanë humbur jetën. Mësohet se nëna 40 vjeçare dhe dy fëmijët e saj, vajza 17 vjeçe dhe djali 13 vjeç, kanë vdekur.

Në spital ndodhet vajza 8 vjeçe. Viktimat e familjes së Ylber Tolës në fshatin Ostren janë helmuar nga rrjedhja e gazit, duke shënuar një tragjedi.

Së fundmi, mbi këtë ngjarje të rëndë ka reaguar kryedemokrati Lulzim Basha. Ai ka shprehur ngushëllimet për familjen Tolaj dhe ka uruar shërim sa më të shpejtë të vajzës së plagosur.

“Me tronditje dhe dhimbje ndoqa lajmin për tragjedinë në Ostren të Bulqizës ku humbën jetën një nënë dhe dy fëmijët e saj. Shpreh ngushëllimet e mia të thella për familjen Tolaj dhe uroj shërim të shpejtë vajzës tjetër të familjes që po merr ndihmën mjekësore”, shkruan Basha.

 

TE FUNDIT

- Advertisment -

Most Popular

Moti për ditën e dielë, 20 shtator

Gjatë ditës së dielë, në vend do të mbizotërojë koha e kthjellët.Temperatura më e lartë do të jetë...

Horoskopi për ditën e diel, 20 shtator, 2020

DashiJu pret një ditë e qetë në dashuri, pasi e diela do të jetë mjaft pozitive për ndjenjat. Sa i takon punës, do të...

U injektuan me vaksinën ruse anti-Covid, vullnetarët tregojnë efektet anësore që kanë përjetuar

Mikhail Murashko është ministri rus i Shëndetësisë. Ai ka deklaruar së fundmi se 40 mijë vullnetarë në Rus janë injektuar me vaksinën...

Rreziku i valës së dytë të koronavirusit, kryeministri i vendit evropian paralajmëron karantinën

Boris Johnson, kryeministri i Britanisë së Madhe, ka bërë një deklaratë të fortë. Ai ka thënë se po shihet një valë e...