Friday, September 18, 2020

“Varfëria më e tmerrshme është vetmia”, Shenjtërimi i Nënë Terezës, Rama ndan pamjet e rralla të saj

Kryeministri Edi Rama ka publikuar sot disa pamje të rralla të Nënë Terezës. Në ditën e Shenjtërimit të saj, Rama i ka uruar të gjithëve një fundjavë të paqtë.

Kryeministri po ashtu i ka shoqëruar këto foto të Nënë Terezës me disa nga shprehjet më të njohura të saj, që përdoren nga njerëz anembanë botës.

Të duash do të thotë të bësh gjëra të vogla me dashuri të madhe. Varfëria më e tmerrshme është vetmia dhe ndenja e të qenit pa dashuri. Gjithmonë kur takohemi me njëri-tjetrin le të buzëqeshim, buzëqeshja është fillimi i çdo dashurie.

Dashuria fillon duke u kujdesur për më të afërmit. Nëse i gjykoni njerëzit, nuk keni kohë t’i doni ata. Nuk ka rëndësi sa shumë jemi të angazhuar të bëjnë por sa shumë dashuri vendosim në të”, janë disa nga shprehjet e përdorura në këtë video.

MIRËMËNGJES 😊

MIRËMËNGJES 😊 dhe me disa nga fjalët e shenjta të Nënë Terezës në ditën e saj të Shenjtërimit, ju uroj një fundjavë të paqtë si vetë ajo🙏☀️

Posted by Edi Rama on Петак, 04. септембар 2020.

TE FUNDIT

- Advertisment -

Most Popular

“Ramës i doli boja”, Vasili sulmon hapur: “Propozon mbyllje 100 për qind të listave”

Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili, me anë të një shënimi në rrjetet sociale shkruan, se Edi Ramës i ka dalë përfundimiisht boja.Vasili shprehet se,...

“Deklaroni menjëherë pasurinë”, OFL iu çon formularin katër të dënuarve për terrorizëm

Pasditen e sotme Operacioni Forca e Ligjit i ka dërguar formularin për vetëdeklarimin e pasurisë, katër të dënuarve me akuzën e terrorizmit.Bëhet fjalë për...

“Nuk dua lemoshë”, Armando Duka letër të hapur kryeministrit Rama

I nderuar zoti Kryeministër!Shpresoj të kem vëmendjen Tuaj, në këtë moment historik për të krijuar një bazë ligjore, nxitëse për sportin në vendin tonë....

Horoskopi për ditën e shtunë, 19 shtator, 2020

DashiNë dashuri nuk do e keni të lehtë menaxhimin e situatës. Në punë do të jeni energjik dhe me shumë gjasë, do të keni...