“Valët e muzikës tejçojnë koronavirusin”, Blendi Klosi nuk i ndahet deklaratës, çfarë thotë tjetër

Ministri Blendi Klosi bëri disa muaj më parë një deklaratë që u bë virale. Ai tha se valët e muzikës tejçojn virusin dhe për këtë shkak nuk lejohet muzika pas orës 20:00.

Së fundmi, Blendi Klosi ka qenë i ftuar në “Radari Informativ”, ku i ka qëndruar kësaj deklarate. Ai ka sqaruar se nuk është muzika ajo që të vret, por kushtet që krijohen në ambiente të mbyllura.

Klosi ka deklaruar se ka mbaruar për elektronikë dhe e di si funksionon. Më tej, ai shtoi se ka qeshur me humorin që është bërë me këtë deklaratë në rrjetet sociale.

 “Nuk të vret muzika, muzika, e lartë në ambiente të mbyllura, valët e muzikës, njerëzit flasin me zë të lartë, nuk duhet në vende të mbyllura me muzikë të lartë të qëndrojmë… ajo vala krijon…”, tha Klosi.

TE FUNDIT

- Advertisment -

ME TE SHIKUARAT

Mafia Rama-Veliaj/ Reagon ashpër Këshilltari gjerman: “Rasti i Kryebashkiakut, jo i izoluar”

Martin Henze, një prej këshilltarëve të CDU-së gjermane, ka reaguar lidhur me përgjimet e anti-mafies italiane të publikuara së fundmi, ku hidhet dritë mbi...

Arian Çani e pyet ‘live’ këngëtarin shqiptar nëse është gay, ja përgjigja e tij

Këngëtari Mirudi u etiketua si “Konçita shqiptare” për faktin se tërhoqi vëmendjen me veshjen e tij në Festivalin e Këngës. Në një lidhje direkte...

Dogji për së gjalli 12-vjeçaren shqiptare/ Zbulohet pas 9 vitesh identiteti i pedofilit që tentoi të përdhunonte të miturën në Greqi

Greqi – Një ngjarje e rëndë ka ndodhur para disa vitesh ndaj një vajze të vogël me origjinë shqiptare, e cila u dogj e...

E bujshme/ Italia hedh në gjyq kompanitë prodhuese të vaksinës anti-COVID, zbardhet arsyeja

Kryeministri italian Giuseppe Conte paralajmëroi se Italia do të kërkojë llogari ndaj kompanive Pfizer dhe AstraZeneca për vonesat në dërgimin e vaksinave. Përmes një postimi...