“Vaksinat Rama i mori kontrabandë nga ky shtet”, zyrtari bën deklaratën e fortë

Gazment Koduzi është specialist pranë departamentit të Shëndetësisë në PD. Së fundmi, ai ka deklaruar se dozat e para të vaksinës së anti-Covid që mbërritën në Shqipëri janë marrë nga Gjermania.

Gjatë emisionit “Spotlight”, ai ka deklaruar se këto doza nuk janë siguruar nga komunikimi shtet më shtet. Sipas tij, vaksinat janë marrë kontrabandë nga Gjermania.

Koduzi

Nuk e ka sjellë shteti gjerman për shtetin shqiptar. Këtë informacionin kam unë. Kaq! Kanë ardhur nga Gjermania, por nuk i ka sjellë shteti gjerman. Personat që ma kanë thënë janë të besuar, në Shqipëri, që kanë informacion”, deklaroi ai.

Gjithashtu, ai tha se nisja e vaksinimit më 11 janar ishte thjesht një strategji e Ramës. Sipas tij, kreu i qeverisë donte të hiqte vëmendjen nga darka luksoze e ministrave në Dubai.

TE FUNDIT

- Advertisment -

ME TE SHIKUARAT

Kishte frikë të shkonte në shtëpi nga koronavirusi, 36 vjeçari jeton për tre muaj në aeroport

Një 36 vjeçar është arrestuar nga autoritetet në Chicago pasi kishte 3 muaj që jetonte në aeroportin e qytetit. Aditya Singh kishte...

Piu kokainën që i ra babait të tij nga xhepi, foshnja 13 muajshe dërgohet me urgjencë në spital

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Romë. Një foshnje vetëm 13 muajsh është dërguar me urgjencë në një spital pasi ka...

Si rrallë herë, Kryemadhi rrëfen detajet nga njohja me Ilirin: “Shkruanim letra dashurie”

Monika Kryemadhi ka qenë së fundmi në një takim me të rinjtë e qytetit të Fierit. Gjatë bashkëbisedimit, ajo ka bërë një...

Mikrofon floriri dhe pëllumb prej ari/ Lady Gaga dhe Jlo tërheqin vëmendjen në inagurimin e Biden

Dy këngëtaret e famshme, Lady Gaga dhe Jennifer Lopez, kanë performuar gjatë ceremonisë së inagurimit të presidentit të 46-të të SHBA-ve, Joe...