U shtrua në spital bashkë me nënën, mjekia zbulon si është gjendja e foshnjes 2 muajsh me koronavirus

Xhorxhina Kule, shefja e Shërbimit të Pediatrisë në QSUT, ka folur mbi rastin e foshnjes 2 muajsh të infektuar me koronavirus. Për mediat, ajo ka thënë se ky është rasti i parë në vend që një i mitur me koronavirus shtrohet në spital.

Ajo ka theksuar se foshnja është paraqitur në spital me shenja të sëmundjes. Ai ka pasur bronkopneumoni pa insuficencë respiratore.

Xhorxhina Kule

Foshnja 2 muajsh u shtrua dy ditë më parë në spitalin Infektiv. Edhe e ëma e tij është e infektuar dhe ka shfaqur shenja të sëmundjes.

Të dy ata janë të shtruar në spital sepse fëmija ushqehet me gji. Prej mbrëmjes së djeshme, gjendja e tyre shëndetësore është më e mirë dhe e stabilizuar.

 

TE FUNDIT

- Advertisment -

ME TE SHIKUARAT

Dua Lipa në pritje të ëmbël? Këngëtarja kapet mat me këtë detaj

Dua Lipa është një prej këngëtareve më të njohura në të gjithë botën. Së fundmi, ajo ka shkuar për pushime në Meksikë...

Dikur ishte në kopertinat e revistave, modelja përfundon e pastrehë

Loni Willison, ish gruaja e yllit të Baywatch, Jeremy Jackson, ka përfunduar e pastrehë. Ish modelja është fotografuar duke kontrolluar nëpër koshat...

E rëndë/ I kushton shtrenjtë gabimi gjatë gjuetisë, humb jetën 40 vjeçari shqiptar

Një ngjarje e rëndë është shënuar në Spotelo të Italisë. Një shtetas shqiptar ka ndërruar jetë si pasojë e një pakujdesie gjatë...

Video që po çmend Greqinë/ Dy të rinj shqiptarë urdhërojnë ushtarët grekë në rresht, thërrasin emrin e…

Një video e cila ka qarkulluar së fundmi në rrjetet sociale ka alarmuar autoritete greke të ushtrisë. Siç shihet në video dy shqiptarë u japin...