U ndalua muzika, Dj Vin Veli bën deklaratën e fortë: “Do futen në depresion artistët”

Qeveria ka mbyllur klubet e natës dhe diskot, si dhe ka ndaluar muzikën pas orës 20:00. Të shumtë ishin artistët dhe këngëtarët që reaguan kundër këtij vendimi.

Një prej tyre është edhe DJ i njohur, Vin Veli. Së fundmi, ai ka folur mbi këtë vendim teksa ka qenë i ftuar në emisionin e mëngjesit “Ditë e Re”.

Dj Vin Veli ka thënë se ky vendim nuk ka qenë i duhuri. Sipas tij, mbyllja e këtyre aktiviteteve do të sjelli varfërim të popullatës.

“Vërtet mund të ketë izolim të rasteve, por mbyllja sjell varfëri, dhe çon në depresion shumë artistë dhe këngëtarë”, tha ai gjatë intervistës.

TE FUNDIT

- Advertisment -

ME TE SHIKUARAT

Moti për ditën e mërkurë, 20 janar

Gjatë ditës së mërkurë, në vend do të mbizotërojë koha e vranët dhe me shira. Temperatura më e lartë...

“Abortova fëmijën kur isha duke prezantuar emisionin”, moderatorja rrëfen momentin prekës

Myleene Klass është një moderatore e njohur në Britani. Së fundmi, ajo ka rrëfyer një moment të vështirë në jetën e saj.

Gruaja me aftësi ndryshe bëhet nënë për herë të dytë, ministrja: “Lot gëzimi në maternitet”

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, ka qenë sot në maternitetin “Koço Gliozheni”. Ajo ka bërë të ditur se Anisa, një grua me...

Aksident fatal në Milot-Thumanë, përplasja me mjetin lë të vdekur 70 vjeçarin

Një aksident fatal është regjistruar mbrëmjen e sotme në Milot-Thumanë. Një 70 vjeçar ka gjetur vdekjen. Shtetasi me inicialet...