U ndalua muzika, Dj Vin Veli bën deklaratën e fortë: “Do futen në depresion artistët”

Qeveria ka mbyllur klubet e natës dhe diskot, si dhe ka ndaluar muzikën pas orës 20:00. Të shumtë ishin artistët dhe këngëtarët që reaguan kundër këtij vendimi.

Një prej tyre është edhe DJ i njohur, Vin Veli. Së fundmi, ai ka folur mbi këtë vendim teksa ka qenë i ftuar në emisionin e mëngjesit “Ditë e Re”.

Dj Vin Veli ka thënë se ky vendim nuk ka qenë i duhuri. Sipas tij, mbyllja e këtyre aktiviteteve do të sjelli varfërim të popullatës.

“Vërtet mund të ketë izolim të rasteve, por mbyllja sjell varfëri, dhe çon në depresion shumë artistë dhe këngëtarë”, tha ai gjatë intervistës.

TE FUNDIT

- Advertisment -

ME TE SHIKUARAT

“10 mijë euro për helikopterin”, këshilltari i ministrit i kthehet Vokshit: “Zogëz vjeshte, për Berishën copëtova RENEA-n”

Këshilltari i ministrit të Brendshëm, Hilë Lushaku, i ka kthyer përgjigje akuzave të ish deputetes së PD, Albana Vokshit. Kjo e fundit...

Moti për ditën e mërkurë, 25 nëntor

Gjatë ditës së mërkurë, në vend do të mbizotërojë koha e kthjellët.Temperatura më e lartë do të jetë...

“Për 5 ditë do shërohesh” Alfred Cako i jep ‘recetën’ Manushit që u prek nga Covidi: Mos e ça kokën fare

Prezantuesi i njohur Edi Manushi ka dalë pozitiv me koronavirus.Menjëherë pas këtij lajmi ka reaguar dhe kospiracionisti Alfred Cako, që është një nga bashkëpunëtorët...

Vrasja Azem Hajdarit/ “Kam listën me autorët e vrasjeve në Tropojë, Berisha të mos …

Në një intervistë të gjatë Sali Lushaj ka folur lidhur me vrasjen e Azem Hajdarit.Për gazetën Panorama Sali Lushaj shprehet se Sali Berisha nuk...