U kap duke shkarkuar sasinë e madhe të hashashit nga kamioni, kapet në flagrancë shqiptari

Një 29 vjeçar shqiptar dhe një 63 vjeçar grek janë arrestuar së fundmi nga policia. Ata akuzohen se janë pjesë e një organizate që ka importuar sasi hashashi nga Spanja në Greqi.

Tre anëtarë të kësaj organizate janë shpallur në kërkim. U importuan nga porti i Igumenicës të fshehura në një kamion që transportonte patate nga Spanja plot 122 kg dhe 590 gram hashash.

Shqiptari dhe greku u arrestuan teksa po bënin dorëzimin e ngarkesës. 63 vjeçari u kap me 68 kg e 90 gram hashash në kamion, ndërsa shqiptari po shkarkonte sasinë prej 54 kg e 500 gram.

Janë sekuestruar 970 euro, 3 celularë dhe 1 tablet. Droga kapte vlerën e 700 mijë eurove nëse do të hidhej në treg.

TE FUNDIT

- Advertisment -

ME TE SHIKUARAT

Përhapet alarmi në hipotekën e Korçës, infektohen me koronavirus 6 punonjës

Hipoteka e Korçës është kthyer në një vatër të nxehtë të përhapjes së koronavirusit. Në 24 orët e fundit, kanë dalë pozitiv...

Moti për ditën e enjte, 22 tetor

Gjatë ditës së enjte, në vend do të mbizotërojë koha e kthjellët.Temperatura më e lartë do të jetë...

Horoskopi për ditën e enjte, 22 tetor, 2020

DashiPërpiquni t’u kushtoni vëmendje fjalëve që përdorni. Në frontin e punës, ndryshime të vogla janë në rrugë e sipër që mund të menaxhohen mirë....

Gazetari zbulon të tjera fakte për Metën: I dha nënshtetësinë shqiptare të dënuarit për 5 vrasje

Meta për “Luftën e Vlorës”: Dëshmoi se ky vend ka zot, fati i këtij vendi i përket vetëm popullit Gazetari Adriatik Doçi ka bërë së...