Sunday, September 20, 2020

U fut në karantinë pasi u kthye nga Wuhan, zbulohet nëse studentja shqiptare është infektuar nga koronavirusi

Më 1 shkurt, studentja shqiptare që jetonte në Wuhan, u evakuua prej andej bashkë me 41 persona të tjerë. Pasi u fut në karantinë, ajo ka dalë së fundmi nga izolimi.

Mësohet se mjekët kanë konstatuar se të 41 personat janë në gjendje të mirë dhe të painfektuar nga koronavirusi. “Anadolu Agency” bën të ditur se 41 personat janë lejuar të dalin dhe të vijojnë me jetën e tyre

Ende nuk janë bërë të ditur emrat e 41 personave që u izoluan për 14 ditë në Turqi. Sipas ministrit turk, 32 persona ishin turq, 6 azerbajxhanas, 3 gjeorgjianë dhe 1 shqiptare.

Prej vitesh Silva Doçi jetonte në Wuhan, vendin ku u përhap koronavirusi. Ajo kërkoi ndihmë nga shteti shqiptar që të evakuohej kur shpërtheu sëmundja.

 

TE FUNDIT

- Advertisment -

Most Popular

Moti për ditën e dielë, 20 shtator

Gjatë ditës së dielë, në vend do të mbizotërojë koha e kthjellët.Temperatura më e lartë do të jetë...

Horoskopi për ditën e diel, 20 shtator, 2020

DashiJu pret një ditë e qetë në dashuri, pasi e diela do të jetë mjaft pozitive për ndjenjat. Sa i takon punës, do të...

U injektuan me vaksinën ruse anti-Covid, vullnetarët tregojnë efektet anësore që kanë përjetuar

Mikhail Murashko është ministri rus i Shëndetësisë. Ai ka deklaruar së fundmi se 40 mijë vullnetarë në Rus janë injektuar me vaksinën...

Rreziku i valës së dytë të koronavirusit, kryeministri i vendit evropian paralajmëron karantinën

Boris Johnson, kryeministri i Britanisë së Madhe, ka bërë një deklaratë të fortë. Ai ka thënë se po shihet një valë e...