Friday, September 18, 2020

U bë e njohur si Mimoza Llastica, aktorja shqiptare bën gjestin fisnik për shqiptarët gjatë pandemisë së Covid

Aktorja e njohur shqiptare, Zhaklina Dhimojani Blattler, u bë e njohur për publikun me rolin e saj në filmin shqiptar si Mimoza Llastica.

Së fundmi, është zbuluar gjesti i madh që ka bërë aktorja. Përmes ambasadës shqiptare në Bern, ajo ka dhuruar disa respiratorë për spitalin “Shefqet Ndroqi”.

Këto respiratorë do të vijnë në ndihmë të të infektuarve me koronavirus që do shtrohen në këtë spital Covid.

“Ambasada e RSH në Bernë i shpreh falenderime dhe mirënjohje Z. Blättler, që gjatë këtyre viteve në Zvicër ka dhënë ndihmën e saj në fushën sociale, ka promovuar artin dhe kulturën tonë në Diasporë dhe ka kontribuar me donacione të ndryshme për Bashkinë e qytetit të Himarës, prej nga ajo ka origjinën”, ka njoftuar Ambasada e Shqipërisë në Bern.

TE FUNDIT

- Advertisment -

Most Popular

“Ramës i doli boja”, Vasili sulmon hapur: “Propozon mbyllje 100 për qind të listave”

Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili, me anë të një shënimi në rrjetet sociale shkruan, se Edi Ramës i ka dalë përfundimiisht boja.Vasili shprehet se,...

“Deklaroni menjëherë pasurinë”, OFL iu çon formularin katër të dënuarve për terrorizëm

Pasditen e sotme Operacioni Forca e Ligjit i ka dërguar formularin për vetëdeklarimin e pasurisë, katër të dënuarve me akuzën e terrorizmit.Bëhet fjalë për...

“Nuk dua lemoshë”, Armando Duka letër të hapur kryeministrit Rama

I nderuar zoti Kryeministër!Shpresoj të kem vëmendjen Tuaj, në këtë moment historik për të krijuar një bazë ligjore, nxitëse për sportin në vendin tonë....

Horoskopi për ditën e shtunë, 19 shtator, 2020

DashiNë dashuri nuk do e keni të lehtë menaxhimin e situatës. Në punë do të jeni energjik dhe me shumë gjasë, do të keni...