“Turpi im i madh”, Rama takohet me inxhinieren Boza: “Mezi hëngra një supë dje, po më bien brezat”

Së fundmi, kryeministri Rama është takuar me inxhinieren Luljeta Boza. Kjo e fundit është komentuar shumë këto ditë pas mendimeve që ka dhënë mbi tërmetet.

Boza ka thënë gjatë këtij takimi se duhet një ekspertizë për dëmet që ka krijuar tërmeti dhe më pas të shihen banesat që duhen shembur. “Jeni një burim sigurie më shumë për njerëzit”, i ka thënë Rama inxhinieres.

Ndërkohë, ajo ka shpalosur idenë e saj se si duhet të bëhen ndërtimet. Rama i ka thënë asaj se do ishte pozitive nëse ajo do t’u ofronte ndihmë për pjesën e paketës së riparimeve.

Ndërkaq, ata kanë bërë dhe një bisedë miqësore së bashku. “Për turpin tim të madh nuk ju ftova për një kafe, se do të shkoj në Krujë”, i thotë Rama asaj, ndërsa inxhinieria ia kthen:

Po më presin në tjetër vend. Mezi kam ngrënë një sup mbrëmë se po më bien brezat. Thashë të ha para se të shkoj në emision, se më mbaruan bateritë”.

TE FUNDIT

- Advertisment -

ME TE SHIKUARAT

Moti për ditën e diel, 25 tetor

Gjatë ditës së diel, në vend do të mbizotërojë koha e vranët dhe me shira.Temperatura më e lartë...

Kim Jong Un ka ekzekutuar gruan e tij? Bashkëshortja e diktatorit prej 9 muajsh e zhdukur

Ri Soll-ju është bashkëshortja e diktatorit të Koresë së Veriut, Kim Jong Un. Prej 9 muajsh ajo nuk është shfaqur më në...

E trishtë/ Foshnja e porsalindur infektohet me koronavirus, nëna e braktis në spital

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në një spital në Palermo të Italisë. Një nënë e re ka braktisur foshnjen e saj...

Vidhet llogaria në Twitter e Trump, e pabesueshme sa të thjeshtë e kishte fjalëkalimin presidenti

Llogaria në Twitter e Presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, është hakuar së fundmi.Ka qenë...