Saturday, September 19, 2020

Trump shokon me deklaratën: “Shpërthimi në Beirut nuk ka qenë aksidental”

Presidenti i SHBA-ve, Donald Trump, ka reaguar mbi shpërthimin tragjik që tronditi pasditen e djeshme kryeqytetin e Libanit, Beirut.

Deri më tani janë plagosur mijëra persona, ndërsa numri i viktimave nuk dihet me saktësi. Trump ka dërguar lutjet e tij për viktimat dhe familjet e tyre.

Presidenti amerikan ka shprehur gatishmërinë e SHBA për të dërguar ndihma në SHBA. Mirëpo, ai ka thënë se beson që shpërthimi nuk ka qenë aksidental, por ka qenë një bombë.

“Unë kam takuar disa nga gjeneralët tanë. Sipas tyre, ky shpërthim nuk është një aksident, por një sulm me bombë a diçka e tillë”, u shpreh Trump.

Nga ana tjetër, presidenti libanez, Michel Aoun, ka zbuluar shkakun e shpërthimit. Ai ka thënë se 2750  ton nitrat amoniumi u bënë shkaktar të shpërthimit.

TE FUNDIT

- Advertisment -

Most Popular

Rreziku i valës së dytë të koronavirusit, kryeministri i vendit evropian paralajmëron karantinën

Boris Johnson, kryeministri i Britanisë së Madhe, ka bërë një deklaratë të fortë. Ai ka thënë se po shihet një valë e...

Shokuese/ Prindërit dhunojnë 7 vjeçaren ndërsa xhaxhai e përdhunon, e mitura: “Më vrisni”

Një ngjarje shokuese është raportuar së fundmi në Meksikë. Një vajzë 7 vjeçare është dhunuar fizikisht nga prindërit dhe është përdhunuar nga...

“Më ngacmoi seksualisht, nuk po më lëshonte”, modelja bën deklaratën shokuese ndaj Trump

Një modele e njohur e ka akuzuar presidentin Donald Trump për ngacmim seksual. Akuza është bërë vetëm disa muaj para zgjedhjeve presidenciale.

Me fytyrën e fashuar, këngëtarja e njohur shqiptare zbulon operacionin që kreu

Rovena Stefa është një nga këngëtaret më të njohura shqiptare. Ajo komentohet shumë për jetën e saj personale në media.