Friday, September 18, 2020

Trump premtoi se vaksina do dali shumë shpejt, kompania amerikane jep lajmin që nuk pritej

SHBA është një nga vendet më të goditura nga Covid-19. Donald Trump i premtoi popullit amerikan se brenda pak javësh do vihej në dispozicon vaksina anti-Covid-19.

Por një lajm i papritur ka ardhur nga gjigandi farmaceutik “Pfizer”. Kjo kompani ka deklaruar se fundi i tetorit do jetë dhe koha kur do evidentohet nëse kemi një vaksinë funksionale anti-Covid.

Albert Bourla, CEO i kësaj kompanie, ka dhënë lajmin. Ai ka thënë se deri në fund të tetorit, ekziston 60% mundësi që të dihet nëse kemi një vaksinë funksionale.

“Në rast se rezultatet janë pozitive, ardhja e vaksinës në treg vitin e ardhshëm do të varet nga sa kohë u duhet autoriteteve për ta miratuar atë”, u shpreh ai.

Po ashtu, ai ka zbuluar se shpërndarja e kësaj vaksine do të jetë një problem. Sipas tij, kjo lidhet edhe me transportin e ilaçeve.

TE FUNDIT

- Advertisment -

Most Popular

“Ramës i doli boja”, Vasili sulmon hapur: “Propozon mbyllje 100 për qind të listave”

Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili, me anë të një shënimi në rrjetet sociale shkruan, se Edi Ramës i ka dalë përfundimiisht boja.Vasili shprehet se,...

“Deklaroni menjëherë pasurinë”, OFL iu çon formularin katër të dënuarve për terrorizëm

Pasditen e sotme Operacioni Forca e Ligjit i ka dërguar formularin për vetëdeklarimin e pasurisë, katër të dënuarve me akuzën e terrorizmit.Bëhet fjalë për...

“Nuk dua lemoshë”, Armando Duka letër të hapur kryeministrit Rama

I nderuar zoti Kryeministër!Shpresoj të kem vëmendjen Tuaj, në këtë moment historik për të krijuar një bazë ligjore, nxitëse për sportin në vendin tonë....

Horoskopi për ditën e shtunë, 19 shtator, 2020

DashiNë dashuri nuk do e keni të lehtë menaxhimin e situatës. Në punë do të jeni energjik dhe me shumë gjasë, do të keni...