Tre viktima nga koronavirusi dhe rritje drastike e rasteve të reja, një foshnje 2 muajsh i shtruar në spital

Ministria e Shëndetësisë ka bërë të ditur se në 24 orët e fundit kanë humbur jetën 3 persona nga koronavirusi. Bëhet fjalë për një 57 vjeçar nga Shkodra, një 65 vjeçar nga Tirana dhe një 76 vjeçar nga Durrësi.

Mësohet se të tre viktimat kishin sëmundje bashkëshoqëruese dhe ishin shtruar tek spitali Infektiv. Ka shkuar në 72 numri i viktimave nga Covid-19 në vend.

Ndërkaq, janë identifikuar 90 raste të reja me Covid-19. Harta është zgjeruar me 35 raste në Tiranë, 12 në Krujë, 10 në Kurbin, 8 në Vlorë, 6 në Shkodër, 4 në Përmet, 3 në Pogradec.

Po ashtu, janë evidentuar nga 2 raste në Kukës, Lezhë, Kavajë, Lushnje, nga 1 rast në Kolonjë, Vau i Dejës, Kamëz, Durrës.

Në spitalin Infektiv janë shtruar 80 pacientë, 8 prej të cilëve në terapi intensive dhe 1 i intubuar. Po trajtohet në spital një foshnje 2 muajsh, që ndodhet në gjendje të stabilizuar.

Lajm i mirë është se gjatë orëve të fundit janë  shëruar 33 qytetarë.

TE FUNDIT

- Advertisment -

ME TE SHIKUARAT

Dua Lipa në pritje të ëmbël? Këngëtarja kapet mat me këtë detaj

Dua Lipa është një prej këngëtareve më të njohura në të gjithë botën. Së fundmi, ajo ka shkuar për pushime në Meksikë...

Dikur ishte në kopertinat e revistave, modelja përfundon e pastrehë

Loni Willison, ish gruaja e yllit të Baywatch, Jeremy Jackson, ka përfunduar e pastrehë. Ish modelja është fotografuar duke kontrolluar nëpër koshat...

E rëndë/ I kushton shtrenjtë gabimi gjatë gjuetisë, humb jetën 40 vjeçari shqiptar

Një ngjarje e rëndë është shënuar në Spotelo të Italisë. Një shtetas shqiptar ka ndërruar jetë si pasojë e një pakujdesie gjatë...

Video që po çmend Greqinë/ Dy të rinj shqiptarë urdhërojnë ushtarët grekë në rresht, thërrasin emrin e…

Një video e cila ka qarkulluar së fundmi në rrjetet sociale ka alarmuar autoritete greke të ushtrisë. Siç shihet në video dy shqiptarë u japin...