Tre vajzat vrasin të atin pasi abuzonte seksualisht me to, detajet rrënqethëse nga ngjarja që ka shokuar njerëzit

Kristina, Angelina dhe Maria janë tre motrat ruse që vranë babain e tyre pasi ai abuzonte me to seksualisht për vite me rradhë. Motrat, të moshës 19, 18 dhe 17 vjeçe, vijojnë të përballen me drejtësinë ndonëse krimin e bënë për vetëmbrojtje.

Vajzat, babai

Sipas mediave të huaja, ato mund të dënohen deri në 15 vite burg. Trupi i babait të tyre 57 vjeç u gjet në shkallët e një apartamenti në Moskë.

Disa orë para krimit, ai sapo ishte kthyer nga një klinikë psikiatrike dhe i kishte kërcënuar tre vajzat me thikë. Mediat e huaja shkruajnë se ai ishte i varur nga droga dhe bënte pjesë në grupe kriminale.

Vajzat, babai

Vajza më e madhe, Kristina, ka deklaruar për policinë gjatë arrestimit se ato e urrenin të atin. Ajo shtoi se të treja kishin prova të mjaftueshme që tregonin se ai i detyronte të kryenin marrëdhënie me të.

Psikologët kanë deklaruar se vajzat vuajnë nga çrregullimi i stresit post traumatik. Avokatët mbrojtës të tyre i kanë konsideruar tre vajzat si viktima.

Vajzat

TE FUNDIT

- Advertisment -

ME TE SHIKUARAT

Moti për ditën e mërkurë, 20 janar

Gjatë ditës së mërkurë, në vend do të mbizotërojë koha e vranët dhe me shira. Temperatura më e lartë...

“Abortova fëmijën kur isha duke prezantuar emisionin”, moderatorja rrëfen momentin prekës

Myleene Klass është një moderatore e njohur në Britani. Së fundmi, ajo ka rrëfyer një moment të vështirë në jetën e saj.

Gruaja me aftësi ndryshe bëhet nënë për herë të dytë, ministrja: “Lot gëzimi në maternitet”

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, ka qenë sot në maternitetin “Koço Gliozheni”. Ajo ka bërë të ditur se Anisa, një grua me...

Aksident fatal në Milot-Thumanë, përplasja me mjetin lë të vdekur 70 vjeçarin

Një aksident fatal është regjistruar mbrëmjen e sotme në Milot-Thumanë. Një 70 vjeçar ka gjetur vdekjen. Shtetasi me inicialet...