Tragjedi në Berat/ Babai i dy fëmijëve i jep fund jetës duke pirë helm, zbulohet shkaku që e çoi drejt aktit fatal

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Berat. Një burrë 51 vjeçar, baba i dy fëmijëve, i ka dhënë fund jetës pasi ka konsumuar një sasi të konsiderueshme helmi.

Viktima është shtetasi Shpëtim Krasi, i cili e kishte pirë fotoksinën pasi kishte konsumuar darkën me familjen. Kanë qenë familjarët e tij që e gjetën viktimën pa shenja jete mëngjesin e sotëm.

Kur i vunë re buzët e nxira dhe faktin që s’po reagonte, familjarët e tij thirrën menjëherë poicinë. Trupi i tij i pajetë është dërguar në morgun e spitalit të Beratit.

Ekspertiza mjeko-ligjore ka vënë re një sasi të madhe helmi ‘fotoksinë’ në gjak. Viktima prej vitesh punonte si roje në një filial banke në Berat dhe familjarët thonë se ai s’kishte shfaqur asnjë shenjë depresioni.

Shpëtimi kishte disa javë i mbyllur në vetvete. Familjarët e tij thanë se ai ishte në proces divorci me të shoqen dhe ndaj ishte mjaft i mërzitur, ndaj e kanë konsideruar si të vetmin shkak që e ka çuar atë drejt vetëflijimit.

TE FUNDIT

- Advertisment -

ME TE SHIKUARAT

“Për 5 ditë do shërohesh” Alfred Cako i jep ‘recetën’ Manushit që u prek nga Covidi: Mos e ça kokën fare

Prezantuesi i njohur Edi Manushi ka dalë pozitiv me koronavirus.Menjëherë pas këtij lajmi ka reaguar dhe kospiracionisti Alfred Cako, që është një nga bashkëpunëtorët...

Vrasja Azem Hajdarit/ “Kam listën me autorët e vrasjeve në Tropojë, Berisha të mos …

Në një intervistë të gjatë Sali Lushaj ka folur lidhur me vrasjen e Azem Hajdarit.Për gazetën Panorama Sali Lushaj shprehet se Sali Berisha nuk...

Horoskopi për ditën e mërkurë, 25 nëntor, 2020

DashiHëna është e favorshme: përfitoni prej saj, qiell i bukur për dashuri. Në punë, ky është një vit që përfshin vendime të rëndësishme dhe...

“Me urdhrin e saj janë vjedh votat”, Nard Ndoka kundërshton hapur Topallin, zbulon të fshehtat kur ishin në PD

Ish-deputeti Nard Ndoka ka folur në lidhje me partinë e re “Lëvizja pë Ndryshim” e Jozefina Topallit.Ndoka është shprehur se Topalli ka urdhëruar vjedhjen...