“Thashë se nuk do ia dilja”, u infektua me Covid, Berlusconi rrëfen gjendjen e vështirë ku ishte

Silvio Berlusconi u infektua disa javë më parë me koronavirus. Së fundmi, ish kryeministri italian ka treguar se beteja me Covid ka qenë një nga më të vështirat që ka kaluar.

Gjatë një interviste për “Corriere della Sera”, ish kryeministri italian ka treguar se ka kaluar momente tmerri. Ai ka rrëfyer se tani vijon të jetë i lodhur dhe i rraskapitur sepse ato janë karakteristikë e Covid.

Megjithatë, ai ka rrëfyer se momentet më të vështira kanë qenë tre ditët e para në spital. “Kisha frikë se s’do ia dilja. Më dhimbte i gjithë trupi”, ka thënë Berlusconi.

“Më vonë më thanë se ngarkesa virale e gjetur në tamponin tim ishte më e larta e gjetur në ‘San Raffaele”(spitali në të cilën u trajtua) nga mijëra tamponë. Kështu që rreziku ishte konkret dhe real. Këshilla ime për të gjithë të sëmurët: Mos u dorëzoni! Mos e humbni kurrë shpresën për shërim. Covid mund të mundet!”, u shpreh Berlusconi.

TE FUNDIT

- Advertisment -

ME TE SHIKUARAT

“Për 5 ditë do shërohesh” Alfred Cako i jep ‘recetën’ Manushit që u prek nga Covidi: Mos e ça kokën fare

Prezantuesi i njohur Edi Manushi ka dalë pozitiv me koronavirus.Menjëherë pas këtij lajmi ka reaguar dhe kospiracionisti Alfred Cako, që është një nga bashkëpunëtorët...

Vrasja Azem Hajdarit/ “Kam listën me autorët e vrasjeve në Tropojë, Berisha të mos …

Në një intervistë të gjatë Sali Lushaj ka folur lidhur me vrasjen e Azem Hajdarit.Për gazetën Panorama Sali Lushaj shprehet se Sali Berisha nuk...

Horoskopi për ditën e mërkurë, 25 nëntor, 2020

DashiHëna është e favorshme: përfitoni prej saj, qiell i bukur për dashuri. Në punë, ky është një vit që përfshin vendime të rëndësishme dhe...

“Me urdhrin e saj janë vjedh votat”, Nard Ndoka kundërshton hapur Topallin, zbulon të fshehtat kur ishin në PD

Ish-deputeti Nard Ndoka ka folur në lidhje me partinë e re “Lëvizja pë Ndryshim” e Jozefina Topallit.Ndoka është shprehur se Topalli ka urdhëruar vjedhjen...