Tërmetet në Korçë: Reagon ministrja e Mbrojtjes: Prisni deri nesër, do ju ndihmojmë me sa të mundemi! 

Ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka ka reaguar sërish pas ngjarjes së rëndë ku disa zona në Korçë u përfshinë nga lëkundjet e një tërmeti që ka shembur edhe ka bërë të pabanueshme shumë shtëpi.

Nga kjo situatë e rëndë banorët bëjnë thirrje që çadrat nuk janë të mjaftueshme për të kaluar këto ditë me shi. Ministrja Xhaçka, do të takojë zhvillojë nesër një mbledhje Shtabin e Emergjencave në Korçë, ku dhe do të vizitojë familjet në fshatrat e prekur nga tërmeti.

Ndërkohë, lidhur me situatën, Ministria e Mbrojtjes përmes Drejtorisë së Përgjithshme të Emergjencave Civile informon se:

TE FUNDIT

- Advertisment -

ME TE SHIKUARAT

Moti për ditën e martë, 24 nëntor

Gjatë ditës së martë, në vend do të mbizotërojë koha e kthjellët.Temperatura më e lartë do të jetë...

‘Sot numri më i lartë i viktimave nga Covid-19’, Manastirliu apel qytetarëve: Bëhuni të përgjegjshëm, tregon 3 ‘armët’ që duhet të përdorni kur dilni...

Sot u shënua numri rekord i viktimave nga covid-19 që nga fillimi i pandemisë, 17 jetë të humbura.Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu i ka...

Vrau me sqepar burrin e saj, zbardhet deklarata në polici e Drane Dedës: Më detyroi të bëja 10 fëmijë

Një 58-vjeçare qëlloi për vdekje bashkëshortin e saj, teksa ai po flinte gjumë.Ngjarja ndodhi në Kurbin të Lezhës, ku Drane Deda vrau me sqepar...

Horoskopi për ditën e martë, 24 nëntor, 2020

DashiNëse ka një vullnet nga të dy, historitë e dashurisë që kanë pasur një krizë tani mund të rikuperohen. Në punë, ekziston një dëshirë...