Tërmet i fortë në Greqi, zbulohet magnituda dhe epiqendra e lëkundjeve

Një tërmet i fortë është regjistruar ditën e sotme në Greqi. Mësohet se tërmeti ka qenë me magnitudë 4.6 të shkallës Rihter.

Lëkundjet kanë qenë me epiqendër në qytetin e Aigios. Tërmeti ka qenë me një thellësi prej 10 kilometra, raportohet nga faqet europiane të tërmetit.

Lëkundjet janë ndjerë rreth orës 10:40. Nuk raportohet për njerëz të lënduar apo dëme materiale, ndërsa tërmeti është ndjerë edhe në qytetet afër Aigios.

TE FUNDIT

- Advertisment -

ME TE SHIKUARAT

Moti për ditën e enjte, 21 janar

Gjatë ditës së enjte, në vend do të mbizotërojë koha e vranët dhe me shira. Temperatura më e lartë...

Kishte frikë të shkonte në shtëpi nga koronavirusi, 36 vjeçari jeton për tre muaj në aeroport

Një 36 vjeçar është arrestuar nga autoritetet në Chicago pasi kishte 3 muaj që jetonte në aeroportin e qytetit. Aditya Singh kishte...

Piu kokainën që i ra babait të tij nga xhepi, foshnja 13 muajshe dërgohet me urgjencë në spital

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Romë. Një foshnje vetëm 13 muajsh është dërguar me urgjencë në një spital pasi ka...

Si rrallë herë, Kryemadhi rrëfen detajet nga njohja me Ilirin: “Shkruanim letra dashurie”

Monika Kryemadhi ka qenë së fundmi në një takim me të rinjtë e qytetit të Fierit. Gjatë bashkëbisedimit, ajo ka bërë një...