Friday, October 30, 2020

“Të dalim me sa më pak humbje”, Manastirliu apel qytetarëve

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, u ka bërë një apel qytetarëve shqiptarë. Ajo ka publikuar një video-mesazh sensibilizues për mbajtjen e maskës.

Manastirliu i kërkon qytetarëve që të mbajnë maskën sa herë dalin nga shtëpia, me qëllim që nga kjo betejë të dalim me sa më pak humbje.

 “#COVID19 Mos e harroni maskën kur dilni nga shtëpia! Me qëllim që në këtë përballje të vështirë me Covid-19 të dalim me sa më pak humbje, të japim bashkërisht, edhe një herë, një shembull solidariteti, ashtu siç dimë të japim ne shqiptarët në kohë të vështira. #MbajeMaskën #RuajShëndetin #ShpëtoJetë”, apelon Manastirliu.

TE FUNDIT

- Advertisment -

ME TE SHIKUARAT

Moti për ditën e premte, 30 tetor

Gjatë ditës së premte, në vend do të mbizotërojë koha e kthjellët.Temperatura më e lartë do të jetë...

Ndahet nga jeta kompozitori Avni Mula/ Dedikimi prekës nga e bija: “Fluturoi në Valsin e Përjetësisë”

Ndahet nga jeta në moshën 92-vjeçare këngëtari dhe kompozitori i shquar Avni Mula.Lajmin për ndarjen e tij nga jeta e ka dhënë e bija,...

Infektohet mjekja në Elbasan, tre infermiere karantinohen, s’ka tampone

Infektohet me koronavirus një mjeke infeksioniste në spitalin rajonal ‘ Xhaferr Kongoli” Elbasan, Anjeza Dajlani. Sipas të dhënave të para mësohet se...

Jozefina Topalli flet për aventurën e re: “Pse i hyra kësaj rruge”

Nga Jozefina Topalli*Jam ndjere e emocionuar kur nje grup te rinjsh me ftuan te ishim bashke per nje kauze te forte e patriotike.Kisha kohe...