“Ta dhamë votën të na shpëtoje jo të na vdisje”, Rama reagon pas skandalit të sanitares tek Senatoriumi

Kryeministri Edi Rama ka qenë sot bashkë me ministren Manastirliu për vizitë tek depoja farmaceutike në QSUT. Aty janë duke u mbajtur në temperaturë të ulët vaksinat anti-Covid.

Kreu i qeverisë ka publikuar në Facebook një video nga kjo vizitë. Por të shumtë kanë qenë qytetarët e revoltuar, të cilët kanë shprehur indinjatën e tyre në komentet e videos.

Ata kanë akuzuar qeverinë për mënyrën si trajtohen të sëmurët me Covid në spitale. Më konkretisht, disa prej tyre kanë përmendur rastin e djeshëm, ku u denoncua sanitarja Tire Alldervishi që i kishte zhvatur miliona lekë një vajze.

Nuk ka munguar as replika e Ramës ndaj komentuesve. Ai u ka kërkuar atyre që mos t’i përgjithsojnë të gjithë mjekët.

Replikat më poshtë:

TE FUNDIT

- Advertisment -

ME TE SHIKUARAT

Kishte frikë të shkonte në shtëpi nga koronavirusi, 36 vjeçari jeton për tre muaj në aeroport

Një 36 vjeçar është arrestuar nga autoritetet në Chicago pasi kishte 3 muaj që jetonte në aeroportin e qytetit. Aditya Singh kishte...

Piu kokainën që i ra babait të tij nga xhepi, foshnja 13 muajshe dërgohet me urgjencë në spital

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Romë. Një foshnje vetëm 13 muajsh është dërguar me urgjencë në një spital pasi ka...

Si rrallë herë, Kryemadhi rrëfen detajet nga njohja me Ilirin: “Shkruanim letra dashurie”

Monika Kryemadhi ka qenë së fundmi në një takim me të rinjtë e qytetit të Fierit. Gjatë bashkëbisedimit, ajo ka bërë një...

Mikrofon floriri dhe pëllumb prej ari/ Lady Gaga dhe Jlo tërheqin vëmendjen në inagurimin e Biden

Dy këngëtaret e famshme, Lady Gaga dhe Jennifer Lopez, kanë performuar gjatë ceremonisë së inagurimit të presidentit të 46-të të SHBA-ve, Joe...