Vetëvritet pacienti me Covid tek spitali “Shefqet Ndroqi”, zbulohet identiteti i viktimës

Një tjetër rast vetëvrasje ka tronditur vendin. Një 60 vjeçar është hedhur mbrëmjen e djeshme nga lartësia e spitalit “Shefqet Ndroqi”.

Së fundmi, është bërë e ditur identiteti i pacientit. Viktima është Leonard Skabona, nga qyteti i Rrëshenit.

I ndjeri është hedhur mesnatën e kaluar nga dritarja e dhomës së tij, ku ishte shtruar prej 10 ditësh. Raportohet se policia ka sekuestruar kartelën mjekësore të pacientit.

Po ashtu, janë marrë në pyetje mjekët e turnit për të zbardhur më shumë detaje mbi këtë ngjarje. Policia nuk e bëri të ditur në njoftimin zyrtar se pacienti ishte me Covid, por ky detaj u zbulua nga mediat.

TE FUNDIT

- Advertisment -

ME TE SHIKUARAT

Mjeku vdiq disa ditë pas vaksinimit, gruaja e tij bën deklaratën shokuese

Mjeku Gregory Michael nga Florida në SHBA ndërroi jetë 16 ditë pasi u injektua me vaksinën e Pfizer më 18 dhjetor. Mjeku...

E trishtë, humb jetën ish komandanti i UÇK-së

Një lajm i trishtë është raportuar sot në media. Shefqet Paçarizi, komandanti i Batalionit të Dytë të Brigadës 122 të UÇK-së, ka...

“U bëre mendjemadh sa bëre lekë”, Getinjo i kthen përgjigjen e papritur ndjekësit

Një nga reperët më të njohur shqiptar është Getinjo. Ai dhe vëllai i tij, Mozzik, kanë arritur shumë suksese me këngët e...

Ulen rastet e reja në 24 orët e fundit, humbin jetën nga koronavirusi 5 qytetarë

Në 24 orët e fundit, 5 qytetarë kanë ndërruar jetë nga koronavirusi. 2 qytetarë nga Tirana, 1 qytetar nga Mirdita, 1 qytetar...