Sporti në zi, humb jetën ish futbollisti shqiptar

Një lajm i trishtë është raportuar sot në media. Është ndarë nga jeta një nga figurat më të spikatura sportive të qytetit të Peqinit.

Naim Gripshi, i cili ka kontribuar në ekipin e Shkumbinit si mbrojtës në vitet ’70, është ndarë nga jeta. Ai u detyrua ta linte sportin shpejt për shkak të një dëmtimi të rëndë.

Por Naimi nuk u nda nga sporti. Ai ishte promotori i hapjes së klasave sportive dhe një trajner mjaft i përkushtuar.

Prej tij kanë dalë shumë lojtarë, si trajneri aktual Magani, Branica, Nexha, Isai, etj.

TE FUNDIT

- Advertisment -

ME TE SHIKUARAT

Zbardhen prapaskenat e sherrit, ja arsyeja pse aktori Rezart Veleshnja u largua nga emisioni “Shiko Kush Luan”

Sezoni i ri i “Shiko Kush Luan” nisi me dy kapitenët Florjan Binaj dhe Rezart Veleshnja, mirëpo ky i fundit u shfaq vetëm në...

Aksident rrugor në Tiranë, motori përplas 75-vjeçaren

Një aksident me pasojë plagosjen e një personi ka ndodhur pasditen e sotme në Tiranë. Një motor, ka përplasur një këmbësore në rrugën ‘Tre...

Kur do të ndryshohet ora dhe a është kjo hera e fundit? Ja çfarë ka vendosur Bashkimi Evropian

Edhe në këtë vit ndryshimi i orës do të jetë si në vitet më parë, pavarësisht se BE e ka marrë tashmë vendimin për...

Momente nga protesta sotme/ 18 të proceduar, mes tyre ish deputetja dhe kreu i lëvizjes “Vetëvendosje”

Policia ka proceduar penalisht 18 shtetas, 3 prej tyre organizatorë të tubimit të sotëm para ministrisë së Jashtme greke.Ata do procedohen për veprat penale...