Saturday, September 19, 2020

Skenari, Pipero tregon se ç’pritet të bëhet nëse një nxënës në shkollë del me koronavirus

Më 14 shtator pritet që të fillojë viti i ri shkollor. Nxënësit dhe mësuesit do të rikthehen në shkolla nën masa të rrepta sigurie për të shmangur infektimin me koronavirus.

Por një nga pyetjet e shumta që kanë të gjithë njerëzit është se ç’do të bëhet nëse nxënësi i një shkolle del pozitiv me koronavirus.

Mbi këtë skenar është pyetur dhe mjeku Pëllumb Pipero teksa ka qenë tek emisioni “Rudina”. Ai ka thënë se zgjidhja në këto raste nuk është mbyllja e shkollës, por izolimi i rastit.

“Të mos nxitojmë në këtë pjesë, sepse, nëse në shkollë na del një rast pozitiv ndaj Covid-19, nuk është zgjidhje mbyllja. Nuk duhet të mbyllet shkolla, por duhet të gjejmë mënyrat për të izoluar rastin dhe familjen pa ndërprerë procesin”, tha Pipero.

TE FUNDIT

- Advertisment -

Most Popular

Shokuese/ Prindërit dhunojnë 7 vjeçaren ndërsa xhaxhai e përdhunon, e mitura: “Më vrisni”

Një ngjarje shokuese është raportuar së fundmi në Meksikë. Një vajzë 7 vjeçare është dhunuar fizikisht nga prindërit dhe është përdhunuar nga...

“Më ngacmoi seksualisht, nuk po më lëshonte”, modelja bën deklaratën shokuese ndaj Trump

Një modele e njohur e ka akuzuar presidentin Donald Trump për ngacmim seksual. Akuza është bërë vetëm disa muaj para zgjedhjeve presidenciale.

Me fytyrën e fashuar, këngëtarja e njohur shqiptare zbulon operacionin që kreu

Rovena Stefa është një nga këngëtaret më të njohura shqiptare. Ajo komentohet shumë për jetën e saj personale në media.

Ndodh skandali, deputeti filmohet duke parë video erotike në Kuvend

Mediat e huaja kanë raportuar së fundmi një ngjarje të pazakontë që ka ndodhur në Kuvendin e Tajlandës. Një deputet është filmuar...