Skandali me pacienten tek Senatoriumi, zbardhet dëshmia e sanitares: “Jam e tronditur…”

Tire Alldërvishi pritet të shoqërohet sot në Gjykatën Penale të Tiranës. Aty ajo do të njihet me akuzat që Prokuroria ka ngritur ndaj saj dhe masën e sigurisë që do të caktohet.

59 vjeçarja mësohet se nuk ka thënë asnjë fjalë përpara oficerëve të policisë gjyqësore. Mësohet se ajo është shoqëruar në komisariat në mesnatën e të martës, vetëm disa orë pasi emisioni “Stop” publikoi denoncimin e vajzës.

Edhe pse asaj i është vendosur në dispozicion një avokat, Tire nuk ka dhënë një deklaratë. “Nuk kam asgjë për të thënë, jam e tronditur. Do flas në një moment të dytë”, këto kanë qenë të vetmet fjalë që 59 vjeçarja ka thënë.

Lexo edhe: Skandali tek Senatoriumi/ Sanitarja hiqet si infermiere, i zhvat 8 milionë lekë të resë për t’i mbajtur nënën gjallë por ajo vdes

Në këtë mënyrë, ajo as nuk ka mohuar apo pohuar akuzat ndaj saj. Në hetim për këtë ngjarje, Prokuroria ka marrë edhe 4 persona të tjerë që punojnë tek “Shefqet Ndroqi”.

TE FUNDIT

- Advertisment -

ME TE SHIKUARAT

“U bëre mendjemadh sa bëre lekë”, Getinjo i kthen përgjigjen e papritur ndjekësit

Një nga reperët më të njohur shqiptar është Getinjo. Ai dhe vëllai i tij, Mozzik, kanë arritur shumë suksese me këngët e...

Ulen rastet e reja në 24 orët e fundit, humbin jetën nga koronavirusi 5 qytetarë

Në 24 orët e fundit, 5 qytetarë kanë ndërruar jetë nga koronavirusi. 2 qytetarë nga Tirana, 1 qytetar nga Mirdita, 1 qytetar...

Shpërthen në flakë makina tek “Casa Italia”, kalimtarët largohen të frikësuar

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur pak më parë në kryeqytet. Një makinë tip “Ford Focus” ka shpërthyer në flakë.

Dikush i afërt do ju tradhtojë, astrologe Meri paralajmëron këtë shenjë horoskopi

Parashikimi i horoskopit për sot nga astrologe Meri: DashiDo doni në këtë fundjavë një ndryshim në një çështje pune...