Sunday, September 20, 2020

Skandal në Postën e Vlorës/ Drejtori gjuan fizikisht punonjësin në zyrë, si po fshihet ngjarja

Një ngjarje e rëndë raportohet të ketë ndodhur në Postën e Vlorës. Drejtori i kësaj Poste, Vullnet Bilbilaj, është konfliktuar fizikisht me vartësin e tij.

Ky sherr ka ndodhur brenda ambienteve të zyrës. Mësohet se për shkak të konfliktit fizik, punonjësi është dërguar në spital për mjekim pasi ka marrë disa lëndime.

Drejtori

Megjithatë, mësohet se kjo ngjarje është filmuar nga kamerat e sigurisë, por se po mbahet e fshehtë. Punonjësit janë futur në panik nga ky sherr që ka ndodhur.

Sipas denoncimit, drejtori po përpiqet që ta fshehë këtë ngjarje.  “Pozicioni si sekretar organizativ i PS Vlorë dhe njeriu më i besuar i kryetarit të PS, Anduel Tahiraj e bllokojnë me të gjitha mënyrat publikimin e këtij lajmi”, thuhet më tej në denoncimin e bërë publik nga “Gazeta Shqip”.

 

TE FUNDIT

- Advertisment -

Most Popular

Moti për ditën e dielë, 20 shtator

Gjatë ditës së dielë, në vend do të mbizotërojë koha e kthjellët.Temperatura më e lartë do të jetë...

Horoskopi për ditën e diel, 20 shtator, 2020

DashiJu pret një ditë e qetë në dashuri, pasi e diela do të jetë mjaft pozitive për ndjenjat. Sa i takon punës, do të...

U injektuan me vaksinën ruse anti-Covid, vullnetarët tregojnë efektet anësore që kanë përjetuar

Mikhail Murashko është ministri rus i Shëndetësisë. Ai ka deklaruar së fundmi se 40 mijë vullnetarë në Rus janë injektuar me vaksinën...

Rreziku i valës së dytë të koronavirusit, kryeministri i vendit evropian paralajmëron karantinën

Boris Johnson, kryeministri i Britanisë së Madhe, ka bërë një deklaratë të fortë. Ai ka thënë se po shihet një valë e...