“Situata nga koronavirusi po bëhet më keq”, ministri i Shëndetësisë jep alarmin

Ministri i Shëndetësisë së Austrisë, Rudolf Anschober, ka dhënë një paralajmërim. Sipas tij, Austria ndodhet në fazën më të vështirë të pandemisë.

Ai ka thënë se varianti i ri i koronavirusit i zbuluar në Britaninë e Madhe ka ndikuar në rritjen e rasteve të reja.

Për “ORF”, ministri ka thënë se pritet që Austria të zgjasi kufizimet e Covid këtë javë. “Kemi një problem shumë të madh”, tha ai.

Austria ndodhet në një situatë të ngjashme si Europa përsa i përket Covid. Gjatë 24 orëve të fundit u shënuan 1917 raste të reja dhe 49 persona ndërruan jetë.

TE FUNDIT

- Advertisment -

ME TE SHIKUARAT

Mafia Rama-Veliaj/ Reagon ashpër Këshilltari gjerman: “Rasti i Kryebashkiakut, jo i izoluar”

Martin Henze, një prej këshilltarëve të CDU-së gjermane, ka reaguar lidhur me përgjimet e anti-mafies italiane të publikuara së fundmi, ku hidhet dritë mbi...

Arian Çani e pyet ‘live’ këngëtarin shqiptar nëse është gay, ja përgjigja e tij

Këngëtari Mirudi u etiketua si “Konçita shqiptare” për faktin se tërhoqi vëmendjen me veshjen e tij në Festivalin e Këngës. Në një lidhje direkte...

Dogji për së gjalli 12-vjeçaren shqiptare/ Zbulohet pas 9 vitesh identiteti i pedofilit që tentoi të përdhunonte të miturën në Greqi

Greqi – Një ngjarje e rëndë ka ndodhur para disa vitesh ndaj një vajze të vogël me origjinë shqiptare, e cila u dogj e...

E bujshme/ Italia hedh në gjyq kompanitë prodhuese të vaksinës anti-COVID, zbardhet arsyeja

Kryeministri italian Giuseppe Conte paralajmëroi se Italia do të kërkojë llogari ndaj kompanive Pfizer dhe AstraZeneca për vonesat në dërgimin e vaksinave. Përmes një postimi...