Saturday, October 31, 2020

Shpërthejnë infektimet në për shkolla, preken nga Covid-19 dy edukatore në Berat, 3 mësuese në Skrapar dhe 1 në Poliçan

Numri i të infektaurve në shkolla po rritet ndjeshëm. Burime për Dosja.al bëjnë me dije se së fundmi në Berat kanë rezultuar me koronavirus 2 edukatore në çerdhen “Donika Kastrioti”. Po ashtu bëhet e ditur se ka rezultuar pozitive edhe një mësuese në fshatin Vodicë të Poliçanit.

Gjithashtu bëhet e ditur se janë sëmundja vdekjeprurëse edhe 3 mësues në një shkollë 9-vjeçare dhe një polic në komisariatin e policise Skrapar.

Ndërkohë në Kuçovë së fundmi është infektuar edhe një punonjëse e bashkisë. Në Shqipëri ditën e sotme kanë humbur jetëb 5 persona dhe janë infektuar 182 të tjerë.

TE FUNDIT

- Advertisment -

ME TE SHIKUARAT

Horoskopi për ditën shtunë, 31 tetor, 2020

DashiNesër do të jetë ditë shumë më e mirë se ato që keni përjetuar që nga fillimi i javës. Tani mund të përmirësoni situatën...

Situata kritike, hapet spitali “Covid 3” në Tiranë, 150 shtretër dhe një Reanimacion

E premtja ka shënuar numër rekord me 301 të shtruar në dy spitalet Covid e për pasojë të gjitha kapacitet janë ezauruar. Kjo ka...

Godet sërish Aleksandër Gjoka pas ofendimeve të Ramës/ Si ndihet këngëtari pas publikimit të videos që bëri xhiron e rrjetit

Video e këngëtarit Aleksandër Gjoka, i cili përdori fjalë fyese ndaj kryeministrit Edi Rama, lidhur me masat e marra nga qeveria për pezullimin e...

Tërmeti në Turqi/ Humbin jetën tragjikisht dy të rinjtë, i ze muri poshtë

Tërmeti i fuqishëm në Detin Egje, me magnitudë 6,6 i shkallës rihter, të paktën sipas Agjencisë turke të Menaxhimit të Fatkeqësive dhe Emergjencave, goditi...