Shkundet Turqia nga tërmeti, dalin pamjet nga momenti i lëkundjeve të forta

Lëkundje të forta toke janë ndjerë së fundmi në Turqi. Sipas faqes EMSC, një tërmet me magnitudë 5.3 të shkallës Rihter ka goditur Turqinë.

Lëkundjet janë shënuar mbrëmjen e djeshme. Epiqendra e tërmetit ka qenë 23 kilometra në veri-lindje të qytetit Emirgazi.

Por lëkundjet janë ndjerë dhe në zona të tjera, pasi thellësia e tyre ka qenë 5 kilometra. Banorët e frikësuar ndërkaq kanë publikuar në rrjetet sociale pamjet nga tërmeti i fortë.

Dhjetëra të tjerë kanë braktisur shtëpitë e tyre sepse kanë pasur frikë. Mediat greke nuk kanë raportuar për të lënduar apo dëme materiale.

TE FUNDIT

- Advertisment -

ME TE SHIKUARAT

“Për 5 ditë do shërohesh” Alfred Cako i jep ‘recetën’ Manushit që u prek nga Covidi: Mos e ça kokën fare

Prezantuesi i njohur Edi Manushi ka dalë pozitiv me koronavirus.Menjëherë pas këtij lajmi ka reaguar dhe kospiracionisti Alfred Cako, që është një nga bashkëpunëtorët...

Vrasja Azem Hajdarit/ “Kam listën me autorët e vrasjeve në Tropojë, Berisha të mos …

Në një intervistë të gjatë Sali Lushaj ka folur lidhur me vrasjen e Azem Hajdarit.Për gazetën Panorama Sali Lushaj shprehet se Sali Berisha nuk...

Horoskopi për ditën e mërkurë, 25 nëntor, 2020

DashiHëna është e favorshme: përfitoni prej saj, qiell i bukur për dashuri. Në punë, ky është një vit që përfshin vendime të rëndësishme dhe...

“Me urdhrin e saj janë vjedh votat”, Nard Ndoka kundërshton hapur Topallin, zbulon të fshehtat kur ishin në PD

Ish-deputeti Nard Ndoka ka folur në lidhje me partinë e re “Lëvizja pë Ndryshim” e Jozefina Topallit.Ndoka është shprehur se Topalli ka urdhëruar vjedhjen...