Shkencëtari ngre alarmin, ç’pritet të ndodhi gjatë tre viteve me koronavirusin: “Nuk do zhduket”

Shkencëtari që drejtoi luftën në Gjermani ndaj Covid-19 është eksperti Hendrik Streeck. Së fundmi, ai ka paralajmëruar se koronavirusi nuk do zhduket edhe për tre vitet e ardhshme.

Ai ka deklaruar për mediat e huaja se Covid-19 do jetë i pranishëm deri në vitin 2023 pa vaksinë. Sipas tij, festat duhet të ndalohen për të shmangur infektimet.

“Ky virus nuk po zhduket. Tani është bërë pjesë e jetës sonë të përditshme. Do të jetë akoma këtu pas tre vjetësh dhe ne duhet të gjejmë një mënyrë për të jetuar me të”, ka thënë profesori për “Daily Record”.

Shkencëtari ka thënë se festat në shtëpi duhet të ndalohen për të shmangur shpërthimin e koronavirusit. Më tej, ai ka shtuar se krijimi i një vaksine do ishte diçka e mundshme, por dyshon mbi kohën që do duhej për ta pasur atë në dispozicion.

TE FUNDIT

- Advertisment -

ME TE SHIKUARAT

“Për 5 ditë do shërohesh” Alfred Cako i jep ‘recetën’ Manushit që u prek nga Covidi: Mos e ça kokën fare

Prezantuesi i njohur Edi Manushi ka dalë pozitiv me koronavirus.Menjëherë pas këtij lajmi ka reaguar dhe kospiracionisti Alfred Cako, që është një nga bashkëpunëtorët...

Vrasja Azem Hajdarit/ “Kam listën me autorët e vrasjeve në Tropojë, Berisha të mos …

Në një intervistë të gjatë Sali Lushaj ka folur lidhur me vrasjen e Azem Hajdarit.Për gazetën Panorama Sali Lushaj shprehet se Sali Berisha nuk...

Horoskopi për ditën e mërkurë, 25 nëntor, 2020

DashiHëna është e favorshme: përfitoni prej saj, qiell i bukur për dashuri. Në punë, ky është një vit që përfshin vendime të rëndësishme dhe...

“Me urdhrin e saj janë vjedh votat”, Nard Ndoka kundërshton hapur Topallin, zbulon të fshehtat kur ishin në PD

Ish-deputeti Nard Ndoka ka folur në lidhje me partinë e re “Lëvizja pë Ndryshim” e Jozefina Topallit.Ndoka është shprehur se Topalli ka urdhëruar vjedhjen...