“Shikoje, është errët…”, çfarë vunë re Jeff Bezos dhe ekuipazhi teksa ishin në hapësirë

Miliarderi amerikan Jeff Bezos udhëtoi mesditën e sotme në hapësirë bashkë me tre të tjerë. Ai u shoqërua nga i vëllai, Mark, nga studenti 18 vjeçar i fizikës, Oliver Daemon dhe nga piloti Wally Funk.

Sipas asaj që u raportua nga radioja, ata nuk mundën të dallonin shumë detaje për shkak të errësirës.

- Advertisement -

 “Shikoje, është errët këtu lart! 2000 milje në orë. Uau! Marrje, marrje, marrje, marrje, marrje, marrje, marrje”, dëgjohet në radio.

- Advertisement -

Jeff Bezos zgjodhi të mbante një kapele kauboj në udhëtimin prej 10 minutash në hapësirë. Ai ishte i vetmi anëtar i ekuipazhit që mbajti një kapele.

- Advertisement -

Të fundit

- Advertisment -

ME TE LEXUARA