Saturday, September 19, 2020

Sekuestrimi i pasurisë të Ylli Ndroqit, reagon avokati i tij: “SPAK ka kryer hetimet pa ekzistuar ende”

Avokati mbrojtës i biznesmenit Ylli Ndroqi, Alban Qafa, ka dalë në një deklaratë për mediat. Ai ka folur mbi sekuestrimin e pasurisë të Ylli Ndroqit, ku përfshihen televizionet Ora News dhe RTV Ora.

Avokati shprehet se në bazë të dokumentit, për 67 ditë hetim është marrë indicia për sekuestrimin e pasurive të Ndroqit. Ai ka thënë se policia deklaroi që hetimet janë kryer për 18 muaj, por prokurorët e SPAK u betuan 8 muaj më parë para presidentit.

Alban Qafa

“Si mund të zhvillojë SPAK një hetim kur nuk ka ekzistuar? Janë bërë hetime pa iu drejtuar prokurorit dhe referuar ligjit anti-mafia, janë të paligjshme nga ana e prokurorisë gjyqësore dhe policisë.

Nuk ka një indicie që pasuritë ishin në gjendje rreziku. Një pjesë e pasurive të sekuestruara nuk janë në pronësi të Ndroqit, por edhe ato që janë, janë vendosur në mënyrë të ligjshme”, u shpreh avokati.

 

TE FUNDIT

- Advertisment -

Most Popular

“Më ngacmoi seksualisht, nuk po më lëshonte”, modelja bën deklaratën shokuese ndaj Trump

Një modele e njohur e ka akuzuar presidentin Donald Trump për ngacmim seksual. Akuza është bërë vetëm disa muaj para zgjedhjeve presidenciale.

Me fytyrën e fashuar, këngëtarja e njohur shqiptare zbulon operacionin që kreu

Rovena Stefa është një nga këngëtaret më të njohura shqiptare. Ajo komentohet shumë për jetën e saj personale në media.

Ndodh skandali, deputeti filmohet duke parë video erotike në Kuvend

Mediat e huaja kanë raportuar së fundmi një ngjarje të pazakontë që ka ndodhur në Kuvendin e Tajlandës. Një deputet është filmuar...

Për një copë rrugë! Vritet me thikë babai i dy fëmijëve në Durrës, si ndodhi ngjarja e rëndë

Një vrasje ndodhi mesditen e sotme në Durrës. Idajet Dulla, 34 vjeç, u vra nga Arbër Koti, pas...