Rikthehet intesivisht Koronavirusi në Kinë, karantinohen 4.9 milion banorë

Kina po përballet me një valë tjetër të koronavirusit.

Mediat e huaja bëjnë me dije se Kina sot ka futur në karantinë qytetin e tretë për shkak të rritjes së rasteve me Covid-19.

Qyteti i Langfang në provincën Hebei, 64 kilometra jashtë Pekinit është futur në izolim duke karantinuar kështu 4.9 milion njerëz për shtatë ditë.

Më shumë se 20,000 banorë të tjerë në qytetin Shijiazhuang u futën në izolim një ditë më parë.

Komisioni Kombëtar i Shëndetit i Kinës (NHC) raportoi sot 55 raste të reja Covid-19, ndërsa të hënën 103.

Sa herë që Kina shfaq raste të reja të shumta në një qytet, qyteti në fjalë izolohet më pas teston qytetarët për të bërë të mundur kështu ndalimin e përhapjes së koronavirusit.

TE FUNDIT

- Advertisment -

ME TE SHIKUARAT

Kishte frikë të shkonte në shtëpi nga koronavirusi, 36 vjeçari jeton për tre muaj në aeroport

Një 36 vjeçar është arrestuar nga autoritetet në Chicago pasi kishte 3 muaj që jetonte në aeroportin e qytetit. Aditya Singh kishte...

Piu kokainën që i ra babait të tij nga xhepi, foshnja 13 muajshe dërgohet me urgjencë në spital

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Romë. Një foshnje vetëm 13 muajsh është dërguar me urgjencë në një spital pasi ka...

Si rrallë herë, Kryemadhi rrëfen detajet nga njohja me Ilirin: “Shkruanim letra dashurie”

Monika Kryemadhi ka qenë së fundmi në një takim me të rinjtë e qytetit të Fierit. Gjatë bashkëbisedimit, ajo ka bërë një...

Mikrofon floriri dhe pëllumb prej ari/ Lady Gaga dhe Jlo tërheqin vëmendjen në inagurimin e Biden

Dy këngëtaret e famshme, Lady Gaga dhe Jennifer Lopez, kanë performuar gjatë ceremonisë së inagurimit të presidentit të 46-të të SHBA-ve, Joe...