Friday, October 30, 2020

Rezultoi mjeku pozitiv me Covid-19, mbyllet menjëherë pavioni dhe karantinohet stafi i Radiologjisë në Berat

Infektimi me koronavirus i një prej mjekëve të radiologjisë në Spitalin Rajonal të Beratit ka rikthyer frikën dhe panikun mes mjekëve dhe infermierëve.

Menjëherë pasi mjeku ka rezultuar pozitiv, stafi i Radiologjisë ka kryer testin e koronavirusit. Si pasojë është mbyllur Reparti i Radiologjisë dhe është karantinuar i gjithë personeli shëndetësor i këtij reparti.

Mjeku kishte shfaqur prej 5 ditësh shenja të infektimit dhe ishte në pritje të përgjigjes së tamponit që ka rezultuar sot pozitiv.

TE FUNDIT

- Advertisment -

ME TE SHIKUARAT

Situata kritike, hapet spitali “Covid 3” në Tiranë, 150 shtretër dhe një Reanimacion

E premtja ka shënuar numër rekord me 301 të shtruar në dy spitalet Covid e për pasojë të gjitha kapacitet janë ezauruar. Kjo ka...

Godet sërish Aleksandër Gjoka pas ofendimeve të Ramës/ Si ndihet këngëtari pas publikimit të videos që bëri xhiron e rrjetit

Video e këngëtarit Aleksandër Gjoka, i cili përdori fjalë fyese ndaj kryeministrit Edi Rama, lidhur me masat e marra nga qeveria për pezullimin e...

Tërmeti në Turqi/ Humbin jetën tragjikisht dy të rinjtë, i ze muri poshtë

Tërmeti i fuqishëm në Detin Egje, me magnitudë 6,6 i shkallës rihter, të paktën sipas Agjencisë turke të Menaxhimit të Fatkeqësive dhe Emergjencave, goditi...

“Ja vatrat kryesore të përhapjes” Pëllumb Pipero, bën deklaratën e rëndësishme për virusin

Pas masave të reja të vendosura nga Komiteti Teknik i Ekspertëv si pasojë e rritjes së rasteve me COVID19, ka folur dhe mjeku i...