Rëndohet gjendja në vend/ Tre viktima në 24 orët e fundit, dyfishohet numri i rasteve të reja

Ministria e Shëndetësisë ka bërë të ditur se në 24 orët e fundit kanë humbur jetën 3 persona. Viktimat kanë pasur sëmundje bashkëshoqëruese.

Një 65 vjeçar nga Tirana, një 63 vjeçare nga Tirana dhe një 60 vjeçar nga Elbasani kanë hnumbur jetën. Ndërkaq, në 24 orët e fundit janë evidentuar 82 raste të reja me Covid-19.

30 raste janë në Tiranë,  nga 6 raste në Shkodër, Kavajë, Fushë-Arrëz, 5 në Vlorë, nga 4 raste në Krujë, Durrës, Lushnje, nga 2 raste në Fier, Kurbin, Korçë, Berat, Dibër, Vau i Dejës, dhe nga 1 rast përkatësisht në Elbasan, Lezhë, Has, Pukë dhe Rrogozhinë.

Lajmi i mirë është se në 24 orët e fundit janë shëruar 43 persona. Në spitalin Infektiv po trajtohen 78 pacientë, 9 prej të cilëve në terapi intensive dhe dy të intubuar.

 

TE FUNDIT

- Advertisment -

ME TE SHIKUARAT

Dikur ishte në kopertinat e revistave, modelja përfundon e pastrehë

Loni Willison, ish gruaja e yllit të Baywatch, Jeremy Jackson, ka përfunduar e pastrehë. Ish modelja është fotografuar duke kontrolluar nëpër koshat...

E rëndë/ I kushton shtrenjtë gabimi gjatë gjuetisë, humb jetën 40 vjeçari shqiptar

Një ngjarje e rëndë është shënuar në Spotelo të Italisë. Një shtetas shqiptar ka ndërruar jetë si pasojë e një pakujdesie gjatë...

Video që po çmend Greqinë/ Dy të rinj shqiptarë urdhërojnë ushtarët grekë në rresht, thërrasin emrin e…

Një video e cila ka qarkulluar së fundmi në rrjetet sociale ka alarmuar autoritete greke të ushtrisë. Siç shihet në video dy shqiptarë u japin...

Pandemia në Shqipëri/ Rriten frikshëm shifrat, 641 raste të reja dhe 4 humbje jete

Ministria e Shëndetësisë ka bërë publike raportin e 24 orëve të fundit sa i përket personave të prekur nga Covid. Bëhet me dije se janë...