Reja publikon listën e ndeshjeve të nëntorit, rikthimi i bujshëm i tre lojtarëve tek Kombëtarja

Trajneri Edy Reja ka publikuar sot listën e ndeshjeve të nëntorit. Gjatë këtij muaji, Shqipëria do të luajë tre ndeshje, mes tyre edhe miqësoren me Kosovën në datë 11 në Elbasan.

Ndërsa në 15 dhe në 18 nëntor ka dy sfidat kualifikuese ndaj Kazakistanit dhe Bjellorusisë. Në listën e publikuar nga Reja, bie në sy që në Kombëtare ka rikthime të rëndësishme, si Uzunu, Balaj dhe Gjasula.

Në këtë grumbullim me Kombëtaren do të jetë edhe Lorenc Trashi. Duket se atij i është pranuar kërkesa që mos të bëjë karantinën prej 14 ditësh pasi është kthyer në vend.

Po ashtu, do të rikthehet edhe Elseid Hysaj dhe Ardian Ismajli. Ata munguan në ndeshjet e muajit tetor. Bëhet fjalë edhe për një rikthim të Memushajt, që do të japi një ndihmesë për Kombëtaren.

Lista e plotë e emrave me lojtarët e grumbulluar:

TE FUNDIT

- Advertisment -

ME TE SHIKUARAT

“Ishte i pavetëdijshëm dhe i ftohtë”, ndërron jetë i ati sapo del nga Infektivi, djali denoncon mjekët

Një denoncim i fortë ka mbërritur nga familjarët e një të moshuari me inicialet Ll.G në kryeqytet, të cilët kanë pretendime se stafi mjekësor...

Gjermania nuk del nga mbyllja, cilat do jenë masat e tjera kufizuese që priten të shtohen

Më 2 nëntor Gjermania u fut në një mbyllje të lehtë për shkak të rritjes së numrit të të infektuarve dhe vdekjeve....

E trishtë, ndërron jetë nga koronavirusi babai i Myftiut të Shkodrës

Një lajm i trishtë është raportuar në media. Babai i Myftiut të Shkodrës Muhamed Sytari, Bardhyli, ka ndërruar jetë nga koronavirusi.

“Mbizotëron k*rvëria, turp!”, Erik Lloshi shpërthen keq ndaj Festivalit të Këngës në RTSH

Erik Lloshi, këngëtari i njohur shqiptar, do marri pjesë këtë vit në Festivalin e 59 të Këngës në RTSH. Aty ai konkurron...