Ramës i ndodh e papritura/ Kryefamiljari i kërkon të heqi këpucët, kryeministri akuzon Ahmetajn se i ka vjedhur çorapet

Kryeministri Edi Rama ka qenë ditën e sotme në Shijak ku ka inaguruar shtëpinë e re të qytetarit Avni Doda. Rama ka shkuar për vizitë në Shijak bashkë me ministrin Arben Ahmetaj.

Kryeministri i dorëzoi të shoqes së Dodajt çelësat e shtëpisë së re. Pastaj, ata u futën brenda në shtëpi dhe bënë një tur të vogël.

Pasi u përshëndet me këtë familje, Rama shkoi më pas në shtëpinë e familjes së Osman Rusit. Përpara se të hynte aty, kryefamiljari i ka kërkuar Ramës që të hiqte këpucët dhe si kryeministri e ministri, respektuan dëshirën e Osmanit.

Pjesë nga biseda:

Rama: Unë nuk i heq asnjëherë këpucët, Osman…

Kryefamiljari: Mirë është me i hek!

Rama: Epo po i heq atëherë, s’po ta prish…duhet me i ndjek rregullat e familjarit.

Rama: Ky (Ahmetaj) më ka vjedhur çorapet! Më para i kam pas unë kështu…

TE FUNDIT

- Advertisment -

ME TE SHIKUARAT

E trishtë, humb jetën ish komandanti i UÇK-së

Një lajm i trishtë është raportuar sot në media. Shefqet Paçarizi, komandanti i Batalionit të Dytë të Brigadës 122 të UÇK-së, ka...

“U bëre mendjemadh sa bëre lekë”, Getinjo i kthen përgjigjen e papritur ndjekësit

Një nga reperët më të njohur shqiptar është Getinjo. Ai dhe vëllai i tij, Mozzik, kanë arritur shumë suksese me këngët e...

Ulen rastet e reja në 24 orët e fundit, humbin jetën nga koronavirusi 5 qytetarë

Në 24 orët e fundit, 5 qytetarë kanë ndërruar jetë nga koronavirusi. 2 qytetarë nga Tirana, 1 qytetar nga Mirdita, 1 qytetar...

Shpërthen në flakë makina tek “Casa Italia”, kalimtarët largohen të frikësuar

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur pak më parë në kryeqytet. Një makinë tip “Ford Focus” ka shpërthyer në flakë.