Rama tha se do rriste çmimin e dritave, Berisha e kërcënon: “Bëj provë dhe ke për ta parë …

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar pas deklaratës së kryeministrit Edi Rama ditën e sotme ku fliste për krizë energjitike dhe paralajmëronte rritjen e çmimit të energjisë për shqiptarët

Me anë të një postimi në Facebook Berisha shkruan se shkaku themelor i rritjes stratosferike të çmimeve qëndron, tek vjedhja që bëjnë narkoqeveritarët.

Ja postimi i plotë:

- Advertisement -

Shkaku themelor i rritjes stratosferike të çmimeve qëndron:

1-Vjedhjen, vjedhjen dhe para së gjithash vjedhjen e narkoqeveritarëve.

2-Klientela dhe monopoli saj në çdo fushë.

ps: Një javë më parë deklaronte eksport energjie, sot flet për krizë energjitike dhe rritje çmimi! Guxo po ta mbajti! sb

- Advertisement -

Të fundit

Të fundit