Sunday, September 20, 2020

Rama shpërthen keq ndaj deputetëve të opozitës: “Jeni gërmadha, s’dini të flisni”

 

Kryeministri Edi Rama ka folur sot në Kuvend. Gjatë fjalës së tij, ai ka shpërthyer kundrejt deputetëve të opozitës së re në Parlament.

Në fjalën e tij, Rama u ka thënë deputetëve se ata janë gërmadha dhe se shumica prej tyre s’dinë të flasin. Sipas Ramës, ata janë pasojat e tërmetit të opozitës.

Ai u është drejtuar atyre me gjuhë të ashpër, duke u thënë se duhet ta mbajnë me nder atë karrige dhe të mos bëhen më keq se ata që ikën.

“Nuk jeni më të zotë se ata. Shumica prej jush nuk dinë të flasin. Shumica prej jush kanë problem me vendosjen e kallëzuesit në vendin e duhur. Ra opozita, gërmadhat jeni ju. Mos hajdeni këtu të thoni vodhi, s’vodhi”, u shpreh Rama ndaj tyre.

TE FUNDIT

- Advertisment -

Most Popular

Moti për ditën e dielë, 20 shtator

Gjatë ditës së dielë, në vend do të mbizotërojë koha e kthjellët.Temperatura më e lartë do të jetë...

Horoskopi për ditën e diel, 20 shtator, 2020

DashiJu pret një ditë e qetë në dashuri, pasi e diela do të jetë mjaft pozitive për ndjenjat. Sa i takon punës, do të...

U injektuan me vaksinën ruse anti-Covid, vullnetarët tregojnë efektet anësore që kanë përjetuar

Mikhail Murashko është ministri rus i Shëndetësisë. Ai ka deklaruar së fundmi se 40 mijë vullnetarë në Rus janë injektuar me vaksinën...

Rreziku i valës së dytë të koronavirusit, kryeministri i vendit evropian paralajmëron karantinën

Boris Johnson, kryeministri i Britanisë së Madhe, ka bërë një deklaratë të fortë. Ai ka thënë se po shihet një valë e...