Publikohet videoja nga atentati i dështuar ndaj biznesmenit, akuza e fortë: “Kam konflikt me ish deputetin socialist”

Dy persona kanë tentuar të vrasin biznesmenin Andon Dhima mbrëmjen e së enjtes në Tiranë. E gjithë ngjarja ka ndodhur në çastet kur biznesmeni hyri në pallat dhe u fut në ashensor.

Kanë qenë kamerat e sigurisë brenda pallatit që kanë filmuar gjithë ngjarjen. Videoja tregon atentatorët që ndjekin biznesmenin dhe futen në pallatin ku ai banon.

Biznesmeni futet brenda pallatit pak sekonda pas të bijës, e cila merr ashensorin bashkë me një shoqe. Dy atentatorët janë të maskuar dhe lënë çadrën jashtë kur futen në pallat.

Nga pamjet shihet se ata mbajnë në duar një pistoletë. Njëri prej tyre e bën gati atë, por fatmirësisht, biznesmeni në atë kohë është ngjitur lart në apartamentin e tij.

Ndërkohë, Dhima ka deklaruar për policinë se pas kësaj ngjarje mund të fshihet ish deputeti Ben Blushi. Sipas tij, ata kanë të dy të një konflikt të hapur.

TE FUNDIT

- Advertisment -

ME TE SHIKUARAT

Zbardhen prapaskenat e sherrit, ja arsyeja pse aktori Rezart Veleshnja u largua nga emisioni “Shiko Kush Luan”

Sezoni i ri i “Shiko Kush Luan” nisi me dy kapitenët Florjan Binaj dhe Rezart Veleshnja, mirëpo ky i fundit u shfaq vetëm në...

Aksident rrugor në Tiranë, motori përplas 75-vjeçaren

Një aksident me pasojë plagosjen e një personi ka ndodhur pasditen e sotme në Tiranë. Një motor, ka përplasur një këmbësore në rrugën ‘Tre...

Kur do të ndryshohet ora dhe a është kjo hera e fundit? Ja çfarë ka vendosur Bashkimi Evropian

Edhe në këtë vit ndryshimi i orës do të jetë si në vitet më parë, pavarësisht se BE e ka marrë tashmë vendimin për...

Momente nga protesta sotme/ 18 të proceduar, mes tyre ish deputetja dhe kreu i lëvizjes “Vetëvendosje”

Policia ka proceduar penalisht 18 shtetas, 3 prej tyre organizatorë të tubimit të sotëm para ministrisë së Jashtme greke.Ata do procedohen për veprat penale...